Каса на дружество - проверка от НАП

07.01.2024, 18:37 909 4

07.01.2024, 18:37
Публикации: 33 / 0
Здравейте, процедирам по следния начин:
В офиса имам касов апарат. Всеки ден започвам от 0 и при издаване на касова бележка, парите събирам в отделна кутия в офиса. При приключване на деня събраните пари за деня нося в каса в дома ми. При събиране на по-голяма сума я внасям в банковата сметка на дружеството. При евентуална проверка на НАП в офиса ще имам примерно оборот на касовия апарат за деня 100 лв. и толкова събрани в кутията.  Правилен ли е този начин на работа? Благодаря за съдействието!
#1 | 07.01.2024, 22:52
Публикации: 4407 / 737
Според мен е правилен - колкото излезе в отчета на КА, толкова да има и в неговото чекмедже/кутия.

Не може да се очаква сумата по счетоводна сметка "Каса" да стои в чекмеджето на КА или да е равна на оборота. Все пак, ако имате и други пари в офиса, напремер сте изтеглили от банката, да стоят разделено от тези към КА (оборота). Ако пък стоят на едно място (чекмедже, кутия) трябва да ги въвеждате в КА, така че да се видят в отчета при евентуална проверка.
#2 | 08.01.2024, 09:51
Публикации: 11983 / 2194
Заглавието на темата Ви е "Каса на дружество" и тя е по-различна от тази на самия касов апарат.  :smile1:
#3 | 08.01.2024, 10:21
Публикации: 4407 / 737
Сега се сещам и че това носене на парите в къщи може да се окаже евентуален проблем при внезапна проверка, при която проверителят иска да види парите от касата (на дружеството, не на касовия апарат) "ей сега".
Добре е това носене вкъщи да има и документално изражение, да можете да се защитите защо парите ги няма в касата и къде са.
#4 | 08.01.2024, 10:45
Публикации: 9382 / 1579
 Айде сега :) Никой не е казал, че касата на дружеството задължително трябва да се намира в магазина или офиса на дружеството. Още повече, ако "офиса" е апартамента на собственика
:)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група