Информация

11.07.2012, 12:07 7911 9

11.07.2012, 12:07
Публикации: 5 / 0
:hi:
  1. Работя като социален педагог от 5 г. в социален дом. Тук почти всички се ползват по наредбата:
НАРЕДБА за определяне на видовете работи, за които се установява намалено работно време
Приложение № 1 към чл. 1 на ПМС № 267 от 12.12.2005 г., обн., ДВ, бр. 103 от 23.12.2005 г., изм. и доп., бр. 68 от 22.08.2006 г.
С изключение на социалните работници, администрация и поддръжка.
По длъжностна характеристика , работя със хора със умствена изостаналост, а не мога да ползвам тази наредба. Писах до инспекцията на труда и там ми отговориха , че работодателя решава, но могат да заведат административно производство, което на мен не ми е ясно,какво означава.
Какво бихте ме посъветвали Вие?  
2.При неплатен отпуск може ли работодателя да откаже да повиши основната заплата на служител,който се е завърнал на работа, при положение , че на всички други служители имат това увеличение?
3. Какво се прави при отказ на работодател да изпълнява КТД- не даване на работно облекло и СБКО по КТД?
4.Може ли работодател да ни лиши за 3 месеца без работни заплати?
5.Моята заплата спрямо социалните работници е с 40 лв по-малко, как мога да разбера, това защо е така, а със със магистърска степен, а те със бакалавърска? 

Благодаря за отговорите Ви  предварително!!!!
#1 | 12.07.2012, 10:57
Публикации: 1202 / 120
По разказаното си мисля, че не сте в бюджетно заведение, а сте към някое НПО. Ако е така - както всичко в БГ и фондациите ни са на опаки - другаде дават пари за нещо, а в БГ се прави НПО за да се вземат бюджетни или евро-пари безконтролно и безнаказано. От тази гледна точка би следвало да се мачкат до край и всичко това дето сте ни написали да го напишете до ИТ и те да си направят проверките. Щом нямате заплати - дали са ви плащани осигуровките - как сте със здравните права.
От друга гледна точка - обикновено НПО-тата са на някой "велик" българин и не знам точно при вас с какво влияние ще да е той, а и всичко което им влезе в сметките не подлежи на последваш строг контрол - така че си се гответе за "война".
Ако заведението Ви е бюджетно - там шаване няма т.к. се наблюдават най-малко от 5 места и всеки шум (при тези глоби на ИТ) ще ги стъписа.
Вижте си кода и наименованието на длъжността дали съвпадат и дали отговарят на длъжностната характеристика. После занимавайте синдикат ако сте член или поискайте от представителите на работниците по чл. 7а  официално становище от работодателя за да имате черно на бяло и после да не се измятат.
Към проблема Ви би следвало да има пряко отношение и Комитета(Групата) по условия на труд (КУТ / ГУТ), които са също задължителни органи. :thumbup:
#2 | 12.07.2012, 11:43
Публикации: 5 / 0
Не бюджетно сме си, но не разбирам отговора на Инспекцията по труда- административно производство, какво означава това?
 Комитета(Групата) по условия на труд (КУТ / ГУТ)- къде да ги намеря тия органи, на синдикати не вярвам, аз съм и председател , но оттам ми заявиха, че не могат да ми помогнат
чл. 7а -това е Кодекса на труда ли?
кода къде да го търся?
#3 | 12.07.2012, 12:45
Публикации: 3145 / 253
административно производство- да заведете дело в съда
#4 | 12.07.2012, 12:57
Публикации: 5 / 0
да забравя значи да си търся правата
#5 | 12.07.2012, 13:04
Публикации: 1202 / 120
В никакъв случай!  Всеки аспект от питанките ви е подробно разглеждан на този форум, а кодовете на длъжносктите са в класификатора най отпред в сайта. А синдикати няма в БГ т.к. в тях влизат хора и стават председатели без да знаят що е то КУТ и има ли той почва у нас...и като насреща им седнат работодатели на същото ниво....остава после специалистите от нашия бранш да се чудим как да облечем в законови рамки решенията им....сори...почетете повечко и пак ще говорим. Този сайт е за това и е отворен към всички и всички сме попаднали тук като вас - за съвет.... :thumbup:
#6 | 12.07.2012, 13:54
Публикации: 5 / 0
доста го гледах сайта , но не открих моите питанки и за това реших да ги задам, някой може ли да ме упъти ,къде да търся?
#7 | 12.07.2012, 14:35
Публикации: 6403 / 1130
Вашите питанки не са съвсем точно счетоводни.
Вчера по телевизията рекламираха нова услуга на МТСП и може да се възползвате:
"Министерството на труда и социалната политика разкри безплатен телефонен номер 0800 88 001 за консултация на граждани. Средно на ден операторите получават около 250-300 обаждания, обяви министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов днес на пресконференция в МТСП. От консултациите могат да се възползват гражданите, социалните партньори, неправителствения сектор, местната власт и всички заинтересовани страни."

#8 | 12.07.2012, 15:31
Публикации: 5 / 0
ок,ще пробвам
#9 | 12.07.2012, 15:32
Публикации: 1202 / 120
имате лично
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група