Болничен лист към втори работодател

15.03.2024, 23:18 485 3

15.03.2024, 23:18
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Имам следния казус. Имам издаден болничен лист към основния си работодател за периода 01.02.24г-01.03.24г с ЛКК по повод бременност. Пропуснала съм да поискам болничен и за втория си работодател, който ми напомни за този пропуск днес и твърди че няма проблем да се издаде болничен със задна дата, но от лечебното заведение срещат затруднение в издаването му. Въпросът ми е има ли реално възможност да се издаде болничен? Медицинският център явно не са се сблъскали с подобен казус и твърдят че не може, а според работодателя няма проблем. Благодаря!
#1 | 16.03.2024, 08:34
Публикации: 9370 / 1574
Като счетоводител съм поучавала болнични, издадени със задна дата. Значи може. От медицинския център да потърсят съдействие от техни колеги

Без представен болничен от втория работодател няма да бъде платено и обезщетението при първия.
#2 | 29.03.2024, 16:09
Публикации: 127 / 22
Здравейте! Имам следния казус. Имам издаден болничен лист към основния си работодател за периода 01.02.24г-01.03.24г с ЛКК по повод бременност. Пропуснала съм да поискам болничен и за втория си работодател, който ми напомни за този пропуск днес и твърди че няма проблем да се издаде болничен със задна дата, но от лечебното заведение срещат затруднение в издаването му. Въпросът ми е има ли реално възможност да се издаде болничен? Медицинският център явно не са се сблъскали с подобен казус и твърдят че не може, а според работодателя няма проблем. Благодаря!
Настоявайте да Ви издадат втория болничен лист, имах абсолютно идентичен случай при който от болничното заведение твърдяха същото - че не могат да го издадат със задна дата, но това не е вярно. При проведен преглед, дори да не е за бременност не е проблем да се издаде болничен лист със задна дата. В моя случай в последствие издадоха такъв.
#3 | 30.03.2024, 13:55
Публикации: 585 / 14
Може да се издаде. Практика е, не е изключение.
Като не знаят от медицинския център, да питат.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група