Акт/протокол за постъпване на работа

06.08.2012, 13:58 9806 5

06.08.2012, 13:58
Публикации: 38 / 3
Имам следният въпрос. Когато назначавате нов служител, давате ли му да попълни акт/ на места го водят протокол/ за постъпване на работа. Рових се из интернет пространството и прочетох, че предназначението му е да удостовери кога работникът е постъпил на работа.
На договорите в нашата фирма изрично се отбелязва - дата на сключване на договора с подпис на новият служител и завеждащият Човешки ресурси, и дата на постъпване на служителя следвана отново с подписи на същите две лица.
В деня на постъпването на служителя му представям за подпис протокол от НАП, с който удостоверявам, че договорът е заверен. Необходимо ли е при тези обстоятелства да попълвам такъв акт за постъпване?
#1 | 06.08.2012, 14:05
Публикации: 3145 / 253
Не, не е необходимо да има отделен протокол.
#2 | 06.08.2012, 14:17
Публикации: 38 / 3
Аз също мисля така, но в момента се актуализира правилникът ни за вътрешният ред.В раздел Трудови правоотношения е вмъкнат този текст:
Чл.15. Изпълнението на задълженията по трудов договор започва с постъпването на служителя на работа, което се удостоверява в писмен вид с акт за постъпване, който се прилага към съответното трудово досие.
Затова реших да си сверя часовника с вас.Да не би да има ново изискване от ИТ, а аз да съм го пропуснала.
#3 | 06.08.2012, 14:54
Публикации: 3145 / 253
Излишна бумащина. Това, което го пише в този акт, същото го пише и най-отдолу на ТД и се попълва, когато лицето започне работа. Не виждам защо трябва да се трупа досието с бумаги.


А  К  Т
за встъпване в длъжност


Днес ................. 200... г. на основание сключения трудов договор от ..................... 200... г. и заверено уведомление (справка) от ТП на НОИ гр. ....................   
между................... ................   
предприятие, учреждение
представлявано от    
                                трите имена и длъжност

и    
трите имена и ЕГН на работника или служителя
на длъжност    

и съобразно поетото задължение за постъпване на работа се подписа настоящият акт с който се удостовери, че работникът (служителят) постъпи на работа на ........................ .... 200... г.

Работник (служител):    
   подпис

Отдел „Човешки ресурси“:    
     подпис
#4 | 06.08.2012, 15:01
Публикации: 38 / 3
Ще предложа текста на чл.15 да бъде в следния вид
Чл.15. Изпълнението на задълженията по трудов договор започва с постъпването на служителя на работа, което се удостоверява в писмен вид.
Таня -ЛС :give_rose:
#5 | 06.08.2012, 15:06
Публикации: 3145 / 253
Благодаря  :flowers:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група