Допълнително възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит

03.12.2012, 17:27 4742 2

03.12.2012, 17:27
Публикации: 1 / 0
Здравейте, много Ви моля да ми помогнете за изясняване на ситуацията.
При ползване на болничен върху каква база се изчислява обезщетението от НОИ, с включено допълнително трудово възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит или без него? В моя случай брутото е 2400 без него и 2480 с него. Интересува ме заради обезщетението за майчинство, което, надявам се, скоро и аз ще получавам, всичко да е наред:)
Според онлайн калкулаторите, които намирам, при бруто 2400 лв. нетото спада до 1927 лв. А при изчисление на обезщетението за майчинство се взима (стествено) по-ниската сума между бруто и нето, в моя случай – нето.
Благодаря Ви предварително!
#1 | 03.12.2012, 17:54
Laleva65
Здравейте, много Ви моля да ми помогнете за изясняване на ситуацията.
При ползване на болничен върху каква база се изчислява обезщетението от НОИ, с включено допълнително трудово възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит или без него? В моя случай брутото е 2400 без него и 2480 с него. Интересува ме заради обезщетението за майчинство, което, надявам се, скоро и аз ще получавам, всичко да е наред:)
Според онлайн калкулаторите, които намирам, при бруто 2400 лв. нетото спада до 1927 лв. А при изчисление на обезщетението за майчинство се взима (стествено) по-ниската сума между бруто и нето, в моя случай – нето.
Благодаря Ви предварително!
Така както осигуровките имат праг 2000 лв /за внасяне/ би трябвало и от този праг да ви се изчисли обезщетението! А вие на максималния праг ли сте осигурявани ?
#2 | 03.12.2012, 18:01
Laleva65
Може да прочетете и тук :
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1223465
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група