Засичане на два трудови договора

07.12.2012, 14:26 4175 2

07.12.2012, 14:26
Публикации: 119 / 2
Здравейте,имам назначен служител,който при назначаването не ми представи трудова книжка,защото предния работодател не я е оформил,накарах го да напише декларация,че към момента на подаване на документите за назначаване не работи при друг работодател.Преди дни ми донесе най-накрая трудовата книжка,защото чак сега предният работодател му я върнал и видях,че сезасичат два дни.Последните два дни при стария работодател/които се засичат при мен/, лицето е било в платен отпуск.Как се процедира сега,персонален регистър вече е пуснат?
#1 | 07.12.2012, 14:31
Публикации: 3145 / 253
Така е, когато назначавате и се доверявате на честна "пионерска". Сори за израза, но е точно така. НАП само срещу ЛК дават за пет минути справка за налични ТД на лицето. Когато ми дойдат без ТК, не пускам договор, докато не видя справката от НАП. Кой е на зор, аз или работника? Да отива и да си оправя ТК при старият работодател. Да променят датата на освобождаване и Уведомлението. При Вас ще е доста сложно, за да го оправяте Вие.
#2 | 07.12.2012, 14:57
Публикации: 119 / 2
Знам ама като шефовете дават зор да се назначава,затова и пускам да пишат декларация,че не работят към момента на назначаване.Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група