Пенсиониране и ПМС№31от11.02.1994г.

16.12.2012, 12:11 4362 1

16.12.2012, 12:11
Публикации: 66 / 0
Счетоводител съм. Предстои ми пенсиониране. Последните 10 години от трудовия ми стаж са във "Лагери и столове", което е структура на Министерството на образованието и във Средно професионално училище. Длъжността ми и на двете места е "Счетоводител". Колко брутни заплати обезщетение по чл.222, ал.3 от КТ ще получа? Приложимо ли е ПМС №31 от 11.02.1994г.? в моя случай?
#1 | 17.12.2012, 08:24
Публикации: 1202 / 120
Скрит текст :

Ако и двете предприятия са бюджетни - мисля, че да. Предполагам, че училищното ръководство ще поиска мнение и от инспектората, от където не се знае кой и колко компетентно ще се произнесе. Ако Ви помогне - имах случай с болнична готвачка, която 36 години бе работила на една и съща печка и бе хранила само болницата, но през годините бе прехвърляна по чл. 123 на няколко работодателя. Писах от нейно име на МТСП и от там се произнесоха ОТРИЦАТЕЛНО само основавайки се на факта, че единият и работодател не е бил бюджетно предприятие и не взеха под внимание, че дейността е изцяло заплащана от бюджета, както и, че работата е била "една и съща, по отношение на изпълняваните основни функции и задачи".
 :thumbup:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група