Прекратяване на втори трудов договор

18.12.2012, 12:39 4950 3

18.12.2012, 12:39
Публикации: 3 / 0
Служител работещ по втори трудов договор излезе в дълги болнични поради бременност и предполагам ,че няма да се върне на работа преди да изтече майчинството.Как може да се прекрати договора като ми е ясно ,че по втория договор защитите не важат ,но реално този служител няма нито един раб. ден в който да му връчим прекратяването?Каква е процедурата която трябва да спазим по този казус?
#1 | 18.12.2012, 13:04
Публикации: 1202 / 120
Изпратете му писмено предизвестие за 15 дни и покана да се яви във фирмата за оформяне на документите след изтичането му с писмо по пощата с обратна разписка. Ако не се яви пак му пратете заповеддта за прекратяване с обратна разписка.  Можете да си направите и междинен, вътрешен протокол с двама свидетели, че поканата е получена, но работника не не се е явил. В досието запазете обратните разписки, че кореспонденцията е получена.
#2 | 18.12.2012, 13:42
Публикации: 3326 / 256
А защо просто не изчакате да излезе в майчинство(прил.3)  и тогава по втория договор ще се водят работни дни и ще я освободите?
#3 | 19.12.2012, 08:31
Публикации: 3145 / 253
Служител работещ по втори трудов договор излезе в дълги болнични поради бременност и предполагам ,че няма да се върне на работа преди да изтече майчинството.Как може да се прекрати договора като ми е ясно ,че по втория договор защитите не важат ,но реално този служител няма нито един раб. ден в който да му връчим прекратяването?Каква е процедурата която трябва да спазим по този казус?

Само едно не ми стана ясно. От Къде Вие сте наясно, че по втори ТД не важат защитите? Това не е вярно. Лицата назначени и са с втори ТД са под закрилата на КТ, така както са защитени лицата на основен ТД. Не виждам какво Ви пречи лицето?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група