Самоосигуряващо се лице- данък?

09.01.2011, 20:43 5656 1

09.01.2011, 20:43
Публикации: 1 / 0
Имам един въпрос. Не виждам в калкулатора след като ми изчисли вноските и ми покаже общо колко процента (съответно лева) ще трябва да внеса да ми показва плосък данък ( -10 %) ?! Означава ли че при самоосигуряващите се лица няма плосък данък или означава, че аз трябва да си го сметна  допълнително.
Вторият ми въпрос е, дали след като 12 месеца си плащал примерно осигуровки върху 1000 лв доход тоест (293.00    лева) - трябва накрая на годината да доплащаш още нещо, ако "евентуално" си имал малко по - висок доход в някои от месеците. Как седи този въпрос?

 Предварително Ви благодаря!

С уважение:

потребител в К§ К инфо.
#1 | 11.01.2011, 13:14
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Ако не си изплащат възнаграждение, самоосигуряващите се лица, не плащат данък, защото не получават доход. Ако обаче получават доход, то да данък трябва да им се удържи, когато дохода е изплатен от дружество, в което притежават повече от 5% дялове/акции.
 
По отношение на втория въпрос, не става, ясно тази сума 1000 лева  осигурителен доход ли е или сте получавали доход през месеците и платеца на дохода удържал ли е данъка. Ако сте получили, доход то данъкът е 10% и ако дохода е по висок, то трябва да се доосигурите до 2000 лв. месечно.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група