Здравейте, моля за помощ

02.01.2013, 13:32 5249 4

02.01.2013, 13:32
Публикации: 7 / 0
ЧНГ, моля за помощ-имам връчено предизвестие за съкращение, връчено на 20 ноември, според което на 20 декември 2012 трудовият договор ще бъде прекратен. На 15 декември паднах и имам болничен лист от 17 до 28 декември вкл. На 27 се обадих в работата и ми казаха да занеса днес трудовата книжка. Явих се на работа в началото на работния ден и ми бе казано, че документите не са изготвени, управителя го няма да ги подпише, да се явя в петък-до тогава ще оформят документите и трудовата книжка. Въпросът ми е-след като няма издадена заповед трябва ли тези дни да ходя на работа и ако не се явя може ли това да се счита за самоотлъчка. Благодаря на предварително, приятен ден
#1 | 02.01.2013, 15:10
Публикации: 3145 / 253
Трудовият ви договор е трябвало да бъде прекратен на 20.12 независимо от това, че сте в болнични. Вие сте с предизвестие и болничният не променя нищо. Не трябва да ходите на работа.
#2 | 02.01.2013, 22:37
Публикации: 4400 / 737
Няма ли вероятност да възникне проблем със сроковете за БТ, ако ще има регистрация там?
#3 | 13.01.2013, 17:13
Публикации: 1 / 0
Здравейте,аз също искам да помоля за помощ,тъй като прерових целия интернет и не намерих отговор на проблема си ,а той е:Работя като продавач-консултант и наскоро си ползвах платената отпуска имах 10дена,но работодателя ми ми взема двете съботи като отпуск тъй като той ни водел на шест дневна работна седмица. Има ли такъв закон за такава работна седмица и за такова изчисляване на дните от отпуската?Другият ми въпрос е за работното време работим всеки ден от 9.00ч.-19.00ч. и в събота 9.00ч.-18.00ч.с един час право на почивка на обяд това не са ли много извънредни часове?И на колко почивни дни имаме право/почиваме само неделя/а нямаме ли право на още един почивен ден?На всичкото отгоре при почивен 31.12 ние работихме без заплащане и честно казано просто не знаех към кого да се обърна и къде да се оплача.
#4 | 13.01.2013, 18:32
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте Полина,
Прочетете внимателно трудовия договор, който сте подписала при постъпването на работа. Според чл. 66 от КТ там задължително следва да е регламентирано:

     чл. 66. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Трудовият договор съдържа данни за страните и определя:
               1. мястото на работа;
               2. наименованието на длъжността и характера на работата;
               3. датата на сключването му и началото на неговото изпълнение;
               4. времетраенето на трудовия договор;
               5. размера на основния и удължения платен годишен отпуск и на допълнителните платени годишни отпуски;
               6. еднакъв срок на предизвестие и за двете страни при прекратяване на трудовия договор;
               7. основното и допълнителните трудови възнаграждения с постоянен характер, както и периодичността на тяхното изплащане;
               8. продължителността на работния ден или седмица.

Ако условията на труд не съвпадат с уговореното в ТД, напишете жалба до Инспекция по Труда. Описаното от Вас определено говори за сериозни нарушения на трудовото законодателство от работодателя.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група