Дисциплинарни наказания съгл. чл. 189 от КТ

24.07.2015, 22:13 3895 5

24.07.2015, 22:13
Публикации: 3 / 0
имам такъв въпрос: дали заедно със заповедта за дисциплинарно наказание ( в случая предупреждение за уволнение) може да бъде наложена и парична санкция на провинилия се и в какъв размер?
#1 | 25.07.2015, 00:33
Публикации: 4400 / 737
Внимателно с паричните санкции. Намирате ли в КТ конкретно основание (член, алинея) за налагане на парична санкция?
#2 | 25.07.2015, 11:53
Публикации: 3 / 0
не намирам, но дали може да се оформи като извън съдебно споразумение, защото потърпевшият иска заповедта за дисциплинарно уволнение да бъде заверена в инспекция по труда и паричната санкция да му се даде като обезщетение.
#3 | 25.07.2015, 16:33
Публикации: 4400 / 737
Не съм юрист, ама за "извънсъдебно споразумение" не трябва ли да е минала някаква юридическа процедура, а не просто споразумение между работодателя и работника?

За заверяване на заповед в ИТ също не съм чувал, но може да съм пропуснал нещо.

Да не става въпрос за някаква имуществена отговорност на работника към работодателя (чл. 203 и сл.)?
#4 | 25.07.2015, 18:51
Публикации: 3 / 0
става въпрос за ресторант. наемодателя се запива след работното време на ресторанта и отказва да си тръгва. удря салонния управител, а изпълняващия длъжността управител вика сот. те пък викат полиция и става панаир. наемодателя иска от наемателя да уволни дисциплинарно изпълняващия длъжността управител и да го глоби в размер на дължимите му към момента заплати в полза на наемодателя като обезщетение за морални щети. в общи линии това е казуса
#5 | 25.07.2015, 19:27
Публикации: 4400 / 737
Така описано ми се струва, че ако наемателят изпълни желанията на наемодателя ще има проблеми. Моралните щети се решават в съда, между наемодателя и салонния управител, нека наемателят не се меси. Едно, че салонният управител ще бъде върнат на работа, ако реши да съди ресторанта, и ще получи заплатите с лихвите, второ, че може той да търси морални щети и да се размирише много...  Да не говорим, че най-вероятно салонният управител е постъпил правилно и заслужава бонус.

Най-добре се допитайте до адвокат, въпросът не е толкова счетоводен.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група