Право на борса

18.08.2017, 14:54 235484 393
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) този раздел.

#160 | 18.08.2017, 14:54
Публикации: 9413 / 1603
 договора ми от безсрочен го променят за 6 мес. срок на изпитване

Преназначават Ви на нова длъжност ли ?

 мога ли да напусна преди да изтече срока на изпитване

Зависи дали в договора не е предвидено прекратяването в рамките на изпитателния срок да е право единствено на работодателя - прочетете го внимателно.

дали ще имам право на борса?

Да , ще имате при всяко положение.
#161 | 18.08.2017, 15:50
Публикации: 6 / 0
Преназначават Ви на нова длъжност ли ?

Зависи дали в договора не е предвидено прекратяването в рамките на изпитателния срок да е право единствено на работодателя - прочетете го внимателно.

Да , ще имате при всяко положение.

да преназначават ме на нова длъжност
срок на предизвестие 30 дни, в полза на двете страни
#162 | 18.08.2017, 15:51
Публикации: 6 / 0
на основание на кой член е най-добре да подам предизвестието?
#163 | 18.08.2017, 16:08
Публикации: 9413 / 1603
Най-неблагоприятен вариант за Вас като време на борсата и размер на обезщетението Ви е освобождаването по взаимно съгласие. Всичко друго извън чл.325 ал.1 т.1 КТ Ви устройва. :smile1:

ПП : Изключваме, разбира се, дисциплинарното уволнение като вариант.
#164 | 18.08.2017, 16:09
Публикации: 6 / 0
значи на основание чл.326 ал.1 е добре
надявам се мога да ползвам болничен по време на предизвестието без да ми се удължава срока на предизвестие
#165 | 18.08.2017, 16:14
Публикации: 9413 / 1603
Понеже напускате преди изтичане на предизвестието във Ваш интерес е да Ви освободят по чл.71 КТ, защото мисля ,че чл.326 ал.1  е всъщност за целите на борсата освобождаване аналогично на освобождаването по взаимно съгласие. С една дума желанието да бъдете освободени и инициативата за това са Ваши.
#166 | 18.08.2017, 16:20
Публикации: 6999 / 1032
Да, напускане с предизвестие от работника по чл. 326, ал.1 е неблагоприятно за обезщетението за безработица. Праща Ви на минимална борса. Същото се отнася и за напускане по чл. 71, ал.1 по инициатива на работника.
Щом ще Ви преназначават на нова длъжност, най-лесно и най-благоприятно и за работодателя и за бъдещата борса е прекратяване по чл. 71, ал.1 по инициатива на работодателя. Стига да не Ви притеснява, че в трудовата Ви книжка и трудова биография ще фигурира този начин на прекратяване на договор, който обикновено се тълкува като "несправящ се с работата".

Не зная колко можете да влияете на работодателя, но нов ТД по чл. 68, ал.1, т.2 за опредеелна работа и прекратяване по чл. 325, ал.1, т.4 е добър вариант.
#167 | 18.08.2017, 16:21
Публикации: 9413 / 1603
#168 | 18.08.2017, 16:54
Публикации: 6 / 0
аз съм преназначена преди вече изминали три месеца
но не искам да чакам още три до края на срока на изпитване
затова се интересувам от по-изгоден и безболезнен начин на прекратяване на трудовия ми договор
#169 | 18.08.2017, 17:01
Публикации: 6999 / 1032
аз съм преназначена преди вече изминали три месеца
но не искам да чакам още три до края на срока на изпитване
затова се интересувам от по-изгоден и безболезнен начин на прекратяване на трудовия ми договор
Всеки начин на прекратяване на договора по Ваше желание или с Ваше съгласие ще Ви прати на минимална борса.
Ако можете да определяте начина на прекратяване - може по чл. 71, ал.1 ПО ИНИЦИАТИВА НА РАБОТОДАТЕЛЯ .
Стига да не Ви притеснява, че в трудовата Ви книжка и трудова биография ще фигурира този начин на прекратяване на договор, който обикновено се тълкува като "несправящ се с работата".

ПП Понеже казвате, че сте била в майчинство, предполагам, че от предходната борса /ако е имало такава/ са минали повече от 3 години.
#170 | 18.08.2017, 17:22
Публикации: 6 / 0
Борса не съм покзвала от повече от 9г мисля
#171 | 18.08.2017, 18:19
Публикации: 9413 / 1603
Да направим едно обобщение за Вашия случай :
- ако напуснете по своя инициатива, подавайки молба за напускане с или без предизвестие ще сте на борсата за 4 месеца при минимално заплащане
- ако инициативата за прекратяване на трудовия договор е на работодателя Ви имате право на борса съобразно трудовия стаж и осигурителния доход
#172 | 06.09.2017, 18:56
Публикации: 1 / 0
Ползвах платена борса 3 месеца и 3 дни от полагащите ми се 4, започнах работа но напуснах по взаимно съгласие след 9 месеца и 20 дни, имам ли право на обезщетение.  Но мина един месец от както съм напуснала, не съм се регистрирала на борсата и не работя. Имам ли право на платена борса?
#173 | 07.09.2017, 08:31
Публикации: 8 / 1
Нямате право на обезщетение тъй като са минали повече от 9 месеца след като сте почнали работа. Ще имате право на платена борса вече след три години отново.
#174 | 07.09.2017, 08:45
Публикации: 6999 / 1032
Нямате право на обезщетение тъй като са минали повече от 9 месеца след като сте почнали работа. Ще имате право на платена борса вече след три години отново.
И двете твърдения не са верни.
Има право на обезщетение. То няма да е остатъка от старото, а само 4 месеца по около 150 лв. Тъй като регистрацията е закъсняла с един месец, периодът на обезщетението ще бъде намален със закъснението.

ПП Избягвам да коментирам имената на потребителите, но БГесъздаденаслед... много ме обижда. Ако беше МоятаБГкъщаепостараотАме рика, щях да отговоря още снощи и с повече обяснения.
#175 | 07.09.2017, 08:52
Публикации: 131 / 21
И двете твърдения не са верни.
Има право на обезщетение. То няма да е остатъка от старото, а само 4 месеца по около 150 лв. Тъй като регистрацията е закъсняла с един месец, периодът на обезщетението ще бъде намален със закъснението.

ПП Избягвам да коментирам имената на потребителите, но БГесъздаденаслед... много ме обижда. Ако беше МоятаБГкъщаепостараотАме рика, щях да отговоря още снощи и с повече обяснения.
Подкрепям това мнение!  :good:
#176 | 07.09.2017, 09:27
Публикации: 9413 / 1603
Мисля си, че става дума за южнокорейската група Биг Бенг , а не за лондонския Биг Бен. Явно притежателят на този ник е фен на BIGBANG / това са само предположения, разбира се / .

#177 | 07.09.2017, 09:35
Публикации: 6999 / 1032
Да де. Някаква група, създадена 2006 година :(
Нека да ги харесва колкото си иска, но не да ги сравнява със създаването на България (да не ползвам пренебрежителното изписване ВG)
#178 | 07.09.2017, 14:25
Публикации: 2459 / 270
Може да става дума и за Големият Взрив - The Big Bang, което по същество е напълно вярно :)))
#179 | 07.09.2017, 14:38
Публикации: 9413 / 1603
Може да става дума и за Големият Взрив - The Big Bang, което по същество е напълно вярно :)))

Може и това да е печелившият отговор !  :good:
Дойде ми на ум и за филма "Теория за Големия взрив " , но връзката с България е най-логична със самия взрив. А може и да има игра на думи.  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 2 Гости
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове