Право на борса

29.10.2021, 10:08 272545 424

#420 | 29.10.2021, 10:08
Публикации: 2 / 0

При така представените данни, дори месеците да са пълни, има 6 м. +4 м. + 20 д. = 10 м. 20 д., което е под 12 месеца от последните 18.
Здравните осигуровки като безработен нямат отношение към обезщетението за безработица.

Благодаря за отговорите ,

мда и аз мисля ,едно че ги нямам за последните 18м реални 12м работни , ами и нямам 3г изтекли от последната борса което мисля ,че също има значение ?
Мисля,че няма смисъл да ходя да искам информация на място в такъв случай.
Какво ще ме посъветвате ?

Поздрави!
#421 | 23.12.2021, 12:28
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

на 14.12.2021г. бях освободена по чл. 325 ал.1 т. 1 (взаимно съгласие).
На 22.12.2021г. ми изтече срока за вписване в бюрото по труда, тъй като си търсех фирма да ме назначи. Намерих фирма, която ще ме назначи, но поради обстоятелства и празничните дни, документите ми ще се задействат на 29.12.2021., но реално ще съм назначена от 04.01.2022г. (за около 2 месеца) след това ще ме освободят по чл. 71.
Та въпросът ми е ... Това, че ще има пропуск от 22.12.2021г. (от изтичането на срока) до назначаването ми ще се отразили нещо на обещетението и като цяло на регистрацията ми

#422 | 23.12.2021, 12:50
Публикации: 149 / 27
Ще се отрази само на размера на обезщетението. При изчисляването за периода между двата договора ще се смята върху МРЗ.
Надявам се, че тези 10-15 дни без осигуряване няма да са критични за изпълнение на условието 12 от 18.
#423 | 22.01.2022, 10:58
Публикации: 1 / 0
Здравейте
Ще напускам работа и съм на постоянен трудов договор. Работодателят ми е съгасн да не е по взаимно съгласие, за да взема по-голямо обезщетение от борсата, иска да му кажа по кой чл. да прекрати трудовитени взаимоотношения. От нещата, които прочетох разбрах по кой чл. не е добре, та въпросът ми е по кои чл.  от КТ да ме освободи?
#424 | 22.01.2022, 12:09
Публикации: 7803 / 1184
Въпросът е по кой член е възможно и дали работодателят ще се съгласи да плати нясои обезщетения.
Най -лесно е по чл.71, но не винаги е възможно.
При постоянен ТД не може по чл.325, ал.1, т.3 и 4, а те са "добри".
Остава чл.328. Да си избере точка и да провери  дали по тази точка има обезщетение по чл.222, ал.1.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група