Онлайн справките на НАП

18.02.2013, 10:36 26452 20

18.02.2013, 10:36
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Колеги, видяхте ли новата електронна справка на НАП за Плащания и Погасявания ? Активна е от петък (15.02).

Освен справка за Задължения, вече има и Справка за извършени плащания, преведени по сметки на НАП и погасени задължения с тях. Виждаме я с електронен подпис. С ПИК не се вижда засега. (Допълнено: В основното меню Е-услуги с ПИК тук https://inetdec.nra.bg/pikservices.html я няма като линк. Но след като се влезе с ПИК в друга справка, то в меню Услуги се вижда и тази справка.)

Първите впечатления са, че обръзванията не съвпадат с нашите, имаме надплатени суми ... разглеждаме я все още фирма по фирма. Интересно, че новина за пускането на тази дългоочаквана справка липсва в Рубрика Актуално на страницата на НАП.

Хубава седмица!
#1 | 18.02.2013, 10:39
Публикации: 6668 / 658
Видях я още в петък. На едната фирма разгадах цифричките. За другата се хванах за главата.
#2 | 18.02.2013, 10:41
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Чудно. А тази фирма, на която си разгадала погасяванията, има ли плащания за данъци върху разходите през 2012, които все още не са декларирани в ГДД 2012?
#3 | 18.02.2013, 10:44
Публикации: 1884 / 384
И с ПИК се вижда
Има я. Като се влезе през задължения или трудови договори нали излизат услуги като при ел.подпис. Там я има тази справка.
#4 | 18.02.2013, 10:56
Публикации: 6668 / 658
Чудно. А тази фирма, на която си разгадала погасяванията, има ли плащания за данъци върху разходите през 2012, които все още не са декларирани в ГДД 2012?

Нямам такива данъци. Имам едни надвнесени 3.32 лв. (грешка, която установих след като преведох парите). Мисля този месец да платя с 3.32 лв. по-малко.

На другата фирма (неразгаданата) имам такива суми. Имам и едни 27 000.00 лв., който съм превела. Аз знам за какво са, но НАП не знаят. Мисля до 31.03.2013 год. нищо да не си казвам и да си признавам:))
#5 | 18.02.2013, 10:57
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
И с ПИК се вижда
Има я. Като се влезе през задължения или трудови договори нали излизат услуги като при ел.подпис. Там я има тази справка.
create, благодаря  :)
В основното меню Е-услуги с ПИК тук https://inetdec.nra.bg/pikservices.html я няма като линк. Но след като се влезе с ПИК в друга справка, то в меню Услуги се вижда и тази справка. Най-вероятно ще я включат и в първия списък. Допълвам първия си пост, за да го видят повече колеги.
#6 | 18.02.2013, 13:12
Публикации: 86 / 8
Поредната недомислица на НАП. Те решили, че така ще помогнат на хората, ама ... пак -ц. Имам достъп до 3 фирми и 2 физически лица.
В Задълженията си стоят суми, които чакат погасяване до 30.04.2013, в Справката за плащанията е надплатено и там виси надплатеното.
Ти продължаваш да си натрупваш всеки месец нови и нови задължения, които не се погасяват навреме и кашата е пълна.
Дори и да имаш наплатени суми по едната справка, пак си длъжник по другата справка. Смайващо са го направили.  :bow: Важното е, все нещо да дължиш, колкото и да си надплатил.
#7 | 18.02.2013, 13:30
Публикации: 84 / 1
 подкрепям Ви но все пак е нещо, ако внесеш неточно да се види поне как съразмерно са ги отнесли не са покрили ДОО, а ЗОВ не са или нещо такова
#8 | 18.02.2013, 13:38
Публикации: 162 / 6
За моята фирма мога да кажа ,че не са отразили декл.55 от м.01, а сумите който съм платила по нея са разнесли като ДДС. За платеният в срок данък в/у разходите са ми сложили 1,28лихва ??? Явно ще трябва да ходя до НАП :no:
#9 | 18.02.2013, 14:11
Публикации: 86 / 8
За моята фирма мога да кажа ,че не са отразили декл.55 от м.01, а сумите който съм платила по нея са разнесли като ДДС. За платеният в срок данък в/у разходите са ми сложили 1,28лихва ??? Явно ще трябва да ходя до НАП :no:

Не си губете времете да ходите до НАП.
В НАП Център София отговорът от 15 дни насам е "вече нямаме достъп да обвързваме плащанията и задълженията. До края на март се надяваме да се оправи само от системата."
Или просто - пишете Заявления, входирайте ги в Деловодството и чакайте обаждане до 1 месец. Все още се обаждат по молбите и има надежда да отстранят проблема.
#10 | 18.02.2013, 15:14
Публикации: 129 / 13
Колеги, видяхте ли новата електронна справка на НАП? Активна е от петък (15.02).

Освен справка за Задължения, вече има и Справка за извършени плащания, преведени по сметки на НАП и погасени задължения с тях. Виждаме я с електронен подпис. С ПИК не се вижда засега. (Допълнено: В основното меню Е-услуги с ПИК тук https://inetdec.nra.bg/pikservices.html я няма като линк. Но след като се влезе с ПИК в друга справка, то в меню Услуги се вижда и тази справка.)

Първите впечатления са, че обръзванията не съвпадат с нашите, имаме надплатени суми ... разглеждаме я все още фирма по фирма. Интересно, че новина за пускането на тази дългоочаквана справка липсва в Рубрика Актуално на страницата на НАП.

Хубава седмица!

Пуснаха ни мейли от НАП, че пускат справката.

Каква стана тя?
Нали РЕДОВНИТЕ фирми пак щяха да са си ОК, даже супер с ЕДинната сметка?!?
И пак не са пълни двете страни на медала - липсват надвнесени суми по ЗКПО.

Само дето си загубихте времето да чистите задължения преди Коледа.

#11 | 18.02.2013, 16:28
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Не мисля, че сме си изгубили времето, освен това ние тези чистения на задължения сме ги правили периодично през годините от както въведоха ПП СУП на НАП. Разглеждаме я справката още. Според мен поне 2-3 месеца трябва да минат след 31.Март, за да се отчете работи ли добре.

Ето какво открихме, като закономерност в двете справки (Справка за Задължения и Справка за Плащания): При подадени декларации и платени данъци в Справка за Задълженията стоят някои задължения с бъдещ падеж, а в Справката за Плащанията стоят същите суми, като надплатени суми.

Пример:
Дружество регистрирано през 2012 година. Подадена Годишна Данъчна Декларация за 2012 година и деклариран корпоративен данък в размер на 9000 лева, който е платен на 24.01.2012.

В Справката за Задължения данъкът 9000 лева стои, като задължение с падеж 01.04.2013. В същото време в Справката за Плащания сумата на годишният корпоративен данък от 9000 лева стои, като надплатена сума. Поискано удостоверени по чл. 87 от ДОПК за фирмата – чисто, без задължения.

Явно идеята в ПП СУП на НАП е в последния срок да обвързват и плащанията и задълженията в двете справки. Това е направено така, защото, ако обвързват сумите на момента с плащането, то ако фирмата в следващ момент подаде например една ДДС декларация с данък, чийто падеж е по-ранен (например 14.03), то няма да може да се изпълни изискването на чл. 169 (4) ДОПК да се погасява задължението, на което срокът за плащане изтича най-рано. И в момента, в който някой падеж излезе, системата хваща първата “надплатена” сума и с нея изцяло или частично, в зависимост от размера покрива първия излязъл срок за плащане.

Затова, ако искаме платените суми да се обвързват на 100% с декларираните, то е най-удачно хронологията на плащанията към НАП да следва хронологията на изтичащите падежи.
#12 | 18.02.2013, 16:41
Публикации: 2966 / 392
При мен в някои от справките липсват обявени задължения - основно за ДДС за януари. Странно е, защото в част от фирмите си ги има.
#13 | 19.02.2013, 15:55
Публикации: 2027 / 254
При нас на една фирма за данните за м.01  в справкта за задълженията всичко е наред стой само ДОД, който ще се погаси сега на 25.02 , но в Справката за плащанията са отразени само постъпилите суми без да са разнесени сумите за ДОО ,ЗО и ДОО , само ДЗПО е разнесено
#14 | 05.03.2013, 11:45
Публикации: 32 / 0
Здравейте! При нас в справката за задълженията седи като неплатен ДОД за м.01.2013г., като заплатите са изплатени през м.02и Д6 е подадена до 25.02. В същото време в справката за извършени плащания седи като неразпределена точно тази сума. Кога ще бъде отнесена към задължението по ДОД, след като падежа за ДОД настъпи? Трябва ли да подавам искане тези плащания да бъдат обвързани или да чакам докато не ги обвържат?
#15 | 05.03.2013, 11:47
Публикации: 6668 / 658
Не подавай искане. Изчакай до 25.03 и ако още стои не обвързана - обади се в НАП.
#16 | 05.03.2013, 16:01
Публикации: 4368 / 719
mimozi77, на същия въпрос със същите дати и същия ДДФЛ днес в НАП казаха да чакам 25 март.
В такъв случай май никога няма да видя чиста справка, все нещо ще има да се обвързва.
#17 | 26.03.2013, 10:29
Публикации: 4 / 0
Подадох ново заявление от титуляра на ел.подписа,за да ми излезе справката за задълженията. Трябва ли да отида до НАП ,за да ми потвърдят,защото все още не я виждам като вляза в ел.подписа?
#18 | 26.03.2013, 10:35
Публикации: 5497 / 371
Подадох ново заявление от титуляра на ел.подписа,за да ми излезе справката за задълженията. Трябва ли да отида до НАП ,за да ми потвърдят,защото все още не я виждам като вляза в ел.подписа?

С копие от нотариално заверено пълномощно и заявлението, отивате в НАП. Там ще Ви чекнат "пълен достъп"
#19 | 26.03.2013, 10:56
Публикации: 4 / 0
С копие от нотариално заверено пълномощно и заявлението, отивате в НАП. Там ще Ви чекнат "пълен достъп"

Благодаря. не знам защо се заблудих,че трябва да попълвам уведомление и вече пратих 3 заявления.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група