Заличаване на трудов договор

04.03.2013, 13:10 5873 6

04.03.2013, 13:10
Публикации: 17 / 0
Здравейте колеги,
ще ви бъда благодарна, ако се запознаете с казуса ми и дадете своето мнение по въпроса.
Ето за какво става въпрос. Сключихме договор със служител по чл. 67, във връзка с чл. 70, срок на изпитване 6 месеца. Подписахме договора, но трудовата книжка не беше попълнена, защото служителя трябваше да отиде в Бюрото по труда за отписване (в различни градове сме, придвижването на документи става по-бавно). На следващия ден човека заяви, че не може да работи при нас по лични причини случили се същия ден с него, стана и си тръгна. Аз пуснах уведомление за назначаване още в деня на подписване на договора и на следващия ден пуснах заличаване на ТД. Все още трудова книжка нямам, не съм я попълвала, но лицето ми се обади да иска служебна бележка.
Въпроса ми е след като не е работил реално и ден при нас, дължа ли му заповед, или мога да му връча копие от уведомленията само.
#1 | 04.03.2013, 13:11
Публикации: 5497 / 371
Въпроса ми е след като не е работил реално и ден при нас,

Нищо не му дължите!

Заличавате подаденото уведомление
#2 | 04.03.2013, 13:11
Публикации: 11974 / 2191
На практика след като изобщо не е работил нито ден каква служебна бележка иска , за какво ?
#3 | 04.03.2013, 13:16
Публикации: 17 / 0
На практика след като изобщо не е работил нито ден каква служебна бележка иска , за какво ?

не обясни, предполагам за това, че договора е прекратен
#4 | 04.03.2013, 13:53
Публикации: 17 / 0
Въпроса ми е след като не е работил реално и ден при нас,

Нищо не му дължите!

Заличавате подаденото уведомление

В тази връзка не съм пуснала и заповед за прекратяване, редно ли е да анулирам договора или да го запазя и пусна заповедта. И в този случай как да процедирам с трудовата книжка?
#5 | 04.03.2013, 14:06
Публикации: 6682 / 662
Как да процедирате с трудовата книжка? След като лицето не се е явило на работа, заличавате договора и нищо не попълвате в трудовата книжка.
#6 | 04.03.2013, 14:25
Публикации: 17 / 0
Как да процедирате с трудовата книжка? След като лицето не се е явило на работа, заличавате договора и нищо не попълвате в трудовата книжка.

благодаря ви за бързите отговори. Желая ви спорна работа
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група