Личен труд, разлики в Д1 и Д6

29.03.2013, 12:07 4152 2

29.03.2013, 12:07
Публикации: 79 / 2
Здравейте,

имаме проверка от НАП и ми дадоха една разпечатка, че Д6 и Д1 не съответстват за ДОД. Това е сумата на ДОД за личен труд на собственика. По техните справки излиза, че Д1 въобще не е подавана за една година. Ние сме я подавали всеки месец с код 12 и с ДОД в нея. Казаха да си направим нужните корекции, а нашите Д1 мисля, че са верни. Имаме и входящи номера, че са приети. Някой имал ли е подобен проблем или идея как да оправим разликите?
#1 | 29.03.2013, 12:26
Публикации: 3326 / 256
Щом при тях липсват в системата, мисля, че ако ги подадете наново няма да има проблем. А и както казвате разликата е само в този ДОД на собственика и ако ги подадете пак ще се закрият. Защото и да имате входящи номера, при тях като липсват в системата нищо няма да направят.
Така мисля, нека някой да каже на когото му се е случвало (ако има такива).
#2 | 29.03.2013, 13:56
Публикации: 5497 / 371
Здравейте,

имаме проверка от НАП и ми дадоха една разпечатка, че Д6 и Д1 не съответстват за ДОД. Това е сумата на ДОД за личен труд на собственика. По техните справки излиза, че Д1 въобще не е подавана за една година. Ние сме я подавали всеки месец с код 12 и с ДОД в нея. Казаха да си направим нужните корекции, а нашите Д1 мисля, че са верни. Имаме и входящи номера, че са приети. Някой имал ли е подобен проблем или идея как да оправим разликите?


Първо намерете от къде наистина идва разликата!
Не Ви съветвам да подавате каквото и да било, докато не разберете за разликата и ако наистина сте подавали коректно Д1, разправяйте се с НАП. Ако подадете повторно, може да се дублират сумите и ще стане една каша.......
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група