Започване на нова работа преди регистриране в НОИ за безработица

18.06.2013, 13:46 4517 3

18.06.2013, 13:46
Публикации: 6 / 0
Здравейте всички!

Много ме тормози следният въпрос:
Когато съм се регистрирала като безработна само в бюрото по Труда, а в НОИ все още не - би трябвало след 1-3 месеца,
но започна нова работа преди да се  регистрирам в НОИ и не получа обезщетение за безработица, това ще означава ли, че при евентуално ново съкращение в близките 3 г./да не дава Господ!/ няма да имам право на обезщетение за безработица???
#1 | 18.06.2013, 13:59
Публикации: 962 / 103
Аз мисля, че след като няма да получите сега обезщетение от НОИ, този период не би трябвало да се брои при изчисляване дали са минали 3 години при следващо оставане без работа. Защото в Кодекса пише:

безработните лица, придобили право на обезщетение преди изтичане на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение получават минималния дневен размер на обезщетението за безработица съгласно Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за срок 4 месеца.

В конкретния случай Вие няма да сте упражнили правото си на обезщетение.
#2 | 18.06.2013, 14:01
Публикации: 5497 / 371
КСО
Чл. 54б.
4) Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

Вие няма да сте упражнили правото си, т.е. няма да сте получавала обезщетение, за да нямате право да се възползвате при ново евентуално съкращание
#3 | 18.06.2013, 14:47
Публикации: 6 / 0
Благодаря ви много и желая хубав  ден!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група