Съдружници в ООД - проблем!!!

04.07.2013, 16:14 5258 3

04.07.2013, 16:14
Публикации: 44 / 0
Здравейте колеги,
имам следния проблем. ООД с двама съдружници: от 2011г до момента в дружеството работи единия съдружник, който е записан в ТР като управител. Без ДУК осигуряване като СОЛ. Вторият - не работещ съдружник /подадено ОКД5  за прекъсване на дейност като СОЛ/. Сега ситуацията се променя: първият съдружник започва работа по тр.договор и прекъсва дейност в дружеството като СОЛ, а вторият възобновява работа в др-вото като СОЛ. Какви документи трябва да изготвя?
1. Ясно е за ОКД5 : на първия-прекъсва и втория- възобновява дейност.
2. Тъй като в ТР пише Управител първия / макар и без ДУК/, трябва ли да правим промени там и да правим управител втория съдружник, или е достатъчно Протокол от Общо събрание на което ще пишем, че управител/ представляващ ще бъде от .......еди коя си дата втория съдружник а първия съдр. се оттегля т.е. остава не работещ съдружник. Или ще стане с нотар. заверено пълномощно от Дружеството към втория съдружник? Тази част не ми е много ясна. Не съм имала до сега такъв случай.
Моля Ви за помощ и съвет.
Предварително благодаря на всички отзовали се!!! :give_rose:
#1 | 04.07.2013, 17:59
Публикации: 1884 / 384
http://www.regfirms.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?2247

малко помощ от тук по точка 2 от въпроса ви  :flowers:
#2 | 07.07.2013, 00:40
Публикации: 44 / 0
 :wave: Здравейте, благодаря Ви че се постарахте да ми дадете отговор на моят проблем. За жалост обаче не можах да отворя страницата. :no:
#3 | 08.07.2013, 13:52
Публикации: 44 / 0
Благодаря много! Този път стана. Отворих страницата. :give_rose:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група