Мрежови маркетинг. Доход от търговска отстъпка.

08.08.2013, 14:04 3108 0

08.08.2013, 14:04
Публикации: 1 / 0
Фирмата ми договаря търговски отстъпки, с цел всички участници да се възползват от тях.
За целта предоставям програмен продукт, в който при всяка покупка тази търговска отстъпка се трупа във виртуалната сметка на всеки участник. При натрупване на определена сума, участникът има възможност да я изтегли в реални пари.
При случаите на препоръчани участници, лицата започват да получават и % от техните отстъпки.
В първия случай, участниците връщат (като търговска отстъпка) парите си от направената покупка, т.е. те не получават доход.
Във втория случай, участниците между тях си, печелят от отстъпката на препоръчаните, т.е. получават доход.
И в двата случая аз работя с пари на доверители, като прихода за фирмата е от:
- % от тъгровската отстъпка
- от продажбата на картите, с които участниците регистрират покупките си.
Всички търговски отстъпки се получават във фирмената ми сметка, от където се разпределят в съответните сметки на участниците.
Моля за вашият компетентен отговор:
1.Трябва ли да издавам сметки за изплатени суми на доверителите (за втория случай), да им удържам данък, да им начислявам осигуровки? Това са доходи, които се получават и се разпределят между участниците.
Трябва ли да обяват тези свои доходи и как?
- Декларация чл 50, Приложение 6 Доходи от други източници по чл.35 от ЗДДФЛ
- Декларация чл.50, Приложение 3 Доходи от друга стопанска дейност, Таблица 7 Доходи от извънтрудови правоотношения, или друга?   
2. Как трябва да оформя документално търговската отстъпка?                                                                        3. Как се определя оборотът на фирмата за целите на ДДС?
4. Как следва да се опише в Дневниците по ДДС?
5. Как трябва да оформя документално превода на търговската отстъпка към участниците?
Извинявам се, че задавам толкова много въпроси, но от ваши колеги получавам различни отговори. Благодаря предварително на всеки, който отговори.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група