Гр.договор ,изплащане Д1 ,Д6

13.08.2013, 00:45 3487 1

13.08.2013, 00:45
Публикации: 19 / 1
Здравейте колеги,
Въпросът ми е : Мога ли да изплатя гр. договор , който ще начисля във м.август   за всеки месец от януари  2013 г. до юли 2013 г.със седем хонорар сметки за всеки месец по отделно . Осигурителният доход  за всяка сметка  трябва да е  2200 лв.  -лицето не се осигурява  на друго основание и не е пенсионер? :hmmm:
КСО и Наредба Н-8 , казват че информация за лица работещи по извънтрудови правоотношения  се подава до 25 число на месеца ,следващ месеца на изплащане на възнаграждението. Смятате ли , че системата на НАП ще ми начисли лихви по Д6 за осигуровките като ги подам за всеки месец по отделно с дата на изпращане август и ги платя осигуровките през август тоест преди 25 септември.
Знам, че осигурителният месечен доход не може да е по-голям от 2200 лв.,но ми  искат  да внеса осигуровки за всеки месец по отделно.
Ще съм ви благодарна ,ако ми помогнете с мнения. :smile1:
#1 | 13.08.2013, 07:16
Публикации: 11974 / 2191
" КСО и Наредба Н-8 , казват че информация за лица работещи по извънтрудови правоотношения  се подава до 25 число на месеца ,следващ месеца на изплащане на възнаграждението. Смятате ли , че системата на НАП ще ми начисли лихви по Д6 за осигуровките като ги подам за всеки месец по отделно с дата на изпращане август и ги платя осигуровките през август тоест преди 25 септември."

Основното в случая е кога е изплатено възнаграждението. В случая то е изплатено през август и осигурителните вноски са дължими септември. Не дължите лихви и системата няма да Ви начисли такива. Обр.1 правилно ще подадете за всеки месец на упражняване на дейността.


Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група