Документи за спонсорство

22.08.2013, 12:06 11140 7

22.08.2013, 12:06
Публикации: 1 / 0
Документи за направено спонсорство на бюджетна организация
#1 | 22.08.2013, 13:04
Публикации: 1202 / 120
Макар да съм на ясно, че между спонсорство и дарение има Балкан разлика прилагам договор и протокол за получаване на материални дарения от вторични бюджетни разпоредители, с които разполагам.
#2 | 22.08.2013, 16:29
Публикации: 4411 / 738
Ако случайно бюджетната организация е училище ще трябва да издаде и Свидетелство за дарение.

А каква е разликата между спонсорство и дарение? Възмездността и безвъзмездността? Друго?
#3 | 23.08.2013, 09:34
Публикации: 1202 / 120
Да спонсорираш някаква дейност или мероприятие означава пряко да финансираш. Бюджетните предприятия са длъжни да внасят в Бюджета финансовите си постъпления независимо от източника. Дарението е материално или като вид услуга. Поради тази причина поставих тези макети. (ние не можем да приемем пари за мини моторен снегорин т.к. ще потънат в бюджета, а закупуването му ще е по реда за дълготрайните активи, но закупен и дарен снегорин - няма проблем) Ако бюджетната дейност дава основание за данъчни и други облекчения това трябва допълнително да се упомене поне в договора като се цитират точните документи определящи бюджетната организация като такава. (рег.№ на лечебно заведение например или на спортен клуб и т.н.)
#4 | 23.08.2013, 10:17
Публикации: 4411 / 738
Не съм съвсем съгласен с някои неща - даренията могат да бъдат и в пари, които да остават в бюджета на организацията и да се ползват според условието на дарението или на общо основание, ако няма условие. Вероятно зависи от вида/статута на бюджетната организация.
#5 | 23.08.2013, 10:32
Публикации: 1202 / 120
Вторичен бюджетен разпоредител сме на МЗ. За 20 години 3 или 4 пъти като дойде едно правителство ни разкрият извънбюджетни сметки ...като дойде другото и види колко средсва ни се даряват и току решат, че ако ни ги махнат тези пари ще влязат в ДБ...и ги махат ...Да, ама Не! - никой не иска да си даде парите в бездънната каца на бюджета. "Дарението е като вид бакшиш - не на всеки сервитьор се дава...." /имам си такава смешка аз/. Следващото правителство като дойде започва отново изобретяването на топлата вода и.. - я като неможем да им дадем достатъчно да им разкрием едни извънбюджетни сметки и да се оправят....  и така се върти колелото.... Виж при училищата може да стане номера и в пари, но не и на самото у-ще, а на настоятелството му - просто щото имат такива... "Пъстар свят, шарен свят - припкат, плуват и хвъркат...."
#6 | 23.08.2013, 10:49
Публикации: 4411 / 738
Аз съм в образованието, но не училище - и дарения (не че има много) и собствени приходи ползваме самостоятелно, като, разбира се, увеличаваме бюджетния кредит.
#7 | 23.08.2013, 11:21
Публикации: 1202 / 120
това делегиран бюджет ли ще да е при вас... или вторичен разпоредител... всъщност както и да е - ясно е че има специфики и просто коментирам за натрупване на информация в полза на бъдещи ползватели
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група