Трудова книжка - пропуснат работодател

02.10.2013, 15:53 5989 4

02.10.2013, 15:53
Публикации: 84 / 6
Здравейте. Имам една девойка, която съм преназначавала няколко пъти в различни дружества и сега, след като вписах и последното в трудовата книжка, забелязах, че съм пропуснала едно :( Чудя се:
1. дали мога да го напиша след всички останали и да не са в хронологичен ред?
2. не мога да пренапиша цялата книжка, защото има и стаж при други работодатели.
3. да взема нова книжка и в нея да напиша пропуснатя стаж?
4. ако зачеркна последните два работодателя, преди които е пропуснатия, така или иначе ми остават две страници до края на книжката и няма да мога да събера всички данни в тази, т.е. ще трябва да правя и нова книжка.
5. издавам УП 3 за пропуснатия стаж.

Моля, дайте ми съвет и благодаря предварително!
#1 | 02.10.2013, 16:04
Публикации: 5497 / 371
Аз лично бих избрала т.1 или т.5
Дори по-скоро т.1, защото УП-то може да го загуби във времето, да не се представи при следващ работодател.........
#2 | 02.10.2013, 16:13
Публикации: 84 / 6
Т.1 беше първия ми избор, особено след като не намерих нормативна уредба забраняваща попълването в НЕхронологичен ред.
Исках да питам НОИ, защото обикновено те решават, че нещо в трудовата книжка не им харесва, но ме засилиха към Министерство на труда и социалната политика, защото трудовите книжки били в техните компетенции....
#3 | 02.10.2013, 16:17
Публикации: 5497 / 371
Т.1 беше първия ми избор, особено след като не намерих нормативна уредба забраняваща попълването в НЕхронологичен ред.
Исках да питам НОИ, защото обикновено те решават, че нещо в трудовата книжка не им харесва, но ме засилиха към Министерство на труда и социалната политика, защото трудовите книжки били в техните компетенции....

Според мен няма да има проблем, че не е спазена хронологията.
Все едно работникът идва след време да му се нанесе стаж, но междувремнно е бил при друг работодател и данните от него са нанесени.  Логично е стажът да се нанесе на следваща празна страница, независимо, че е за по-ранен период

А и както казахте, никъде няма законово изискване за хронология
#4 | 02.10.2013, 16:36
Публикации: 84 / 6
Много благодаря! Ще използвам момента да ви кажа, че наскоро попаднах на един форум, който преди често посещавах, за да търся информация по разни казуси и като видях как злобно и надменно се отнасят към питащите се сетих, защо спрях да го посещавам. В тази връзка искам да кажа, едно голямо БЛАГОДАРЯ!, че винаги се отзовавате толкова бързо и точно! Хубава и усмихната вечер!  :give_rose:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група