Как да издам 'служебна бележка' за годишен доход ?

06.10.2013, 18:37 17163 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

06.10.2013, 18:37
Публикации: 3 / 0
Здравейте, работя без счетоводител понастоящем и ми се налага да издам 'служебна бележка ' за цялостно плащане по субсидиран проект за изтеклата 2011-2012 година
Моля , за помощ, като как да оформя това документално
Наетите за консултанти по проекта са работили почасово , но заплащането е договорено за месец 300 лв на граждански договор
Моля, да сверим и какви данъци и осигуровки са им необходими, при положение , че те работят и на друго място по ТД
Благодаря :)
#1 | 06.10.2013, 20:50
Публикации: 9666 / 1649
Може би за начало ще споделите Вие какво сте начислявали ?
#2 | 06.10.2013, 21:11
Публикации: 3279 / 456
Доста е объркан въпросът, но проличава, че наистина имате нужда от счетоводител, дори само от вреве на време. Въпросът "какви данъци и осигуровки са им необходими" е леко обезпокоителен, ако вече сте плащали хонорари.
#3 | 07.10.2013, 07:11
Публикации: 6328 / 1033
Моля, да сверим и какви данъци и осигуровки са им необходими, при положение , че те работят и на друго място по ТД
Благодаря :)


Можете да направите проверка от този калкулатор:
http://www.kik-info.com/calculators/civil_contracts.php
#4 | 07.10.2013, 13:58
Публикации: 3 / 0
Благодаря!..,това са 'служебни бележки '  по месеци,..необходима ми е за цял период,..в рамките на 12 месеца,..но сумираща,..има ли типови образци и начин как да бъдат направени ,..не открих,..моля за извинение,..ако има,..относно данъците и осигуровките,..те също не са направени,..не могат ли да са за цял период ?..
#5 | 07.10.2013, 19:44
Публикации: 6328 / 1033
Типови образци има тук:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,1861.0.html
#6 | 08.10.2013, 01:11
Публикации: 3 / 0
Много БлагоДаря!.. :air_kiss:
#7 | 13.12.2013, 12:10
Публикации: 71 / 0
Здравейте , искам да попитам дали срока за издаване на служебна бележка за доходите на работник на втори трудов договор  към основният рабатодател е 31 януари ?  Защото искат сл. бележка до края на годината   и ако са прави ще трябва да включа само възнаграждението за м. ноември 2013 г. , нали ?
Благодаря Ви  :)
#8 | 13.12.2013, 12:13
Публикации: 71 / 0
Програмният продукт -  справка по чл.73 на НАП  задължителен ли е  за 2014 г. , за всички фирми ли е / ЕТ/ ? :)
#9 | 13.12.2013, 12:19
Публикации: 7243 / 1082
Не зная, но все си мисля че до определен брой редове може и на хартия.
А иначе чл. 73 е задължителен за всички фирми, вкл. и ЕТ.
#10 | 13.12.2013, 14:28
Публикации: 1873 / 376
(5)Когато лицата по ал. 1 са изплатили през данъчната година доходи на повече от 5 физически лица, справката по ал. 1 се предоставя само на електронен носител във формат и по ред, одобрени със заповед на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите
#11 | 28.12.2013, 16:51
Публикации: 71 / 0
Справка по чл.73 издава ли се за работник по втори  трудов договор  във фирма - ЕТ ?
#12 | 28.12.2013, 17:00
Публикации: 7243 / 1082
Защо да се извава? Нали тази справка е за доходите по извънтрудови правоотношения
#13 | 28.12.2013, 17:40
Публикации: 71 / 0
Благодаря , не  бях сигурна / не съм счетоводител /  :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове