Съкращаване на щата

07.10.2013, 16:17 11290 5

07.10.2013, 16:17
Публикации: 214 / 5
Днес пуснах три предизвестия на основание чл. 328,ал.1,т.2.
Но ме гризе едно съмнение.
При положение, че се съкращава един щат в щатното, не е ли по подразбиране, че това става сега, а не след три месеца, колкото е предизвестието при един срочен договор. И, когато се съкращава щат, предизвестието от 3 месеца може ли да се работи, а не да се плаща от работодателя като неспазено  :hmmm:
И, още нещо.
Не съм виждала така написани договори (но! кой знае колко неща още не съм виждала!!! :blink:) на длъжност да се пише, примерно "охрана той шофьор". Кодът по класификатора и заплатата да е (по-високата) за 1-вата длъжност. Но така да се означава съвместяването на две длъжности!? :hmmm:
#1 | 07.10.2013, 17:07
niniv
Ако съкращавате щата сега то дължите обезщетение на основание чл.220 за срока на неспазено предизвестие.Ако дадете предизвестие три месеца то може да се отработи,но може и през това време служителя да е в платен,неплатен отпуск,болничен.
Това за съвместяването не го разбрах  :hmmm:
#2 | 07.10.2013, 18:00
Публикации: 379 / 33
Прави ли се подбор на персонала при това прекратяване?

И аз не разбрах втория въпрос.
#3 | 07.10.2013, 20:10
Публикации: 6403 / 1130
Второто аз го разбирам, че лицето по НКПД и МОД е охрана, а в ТД е упоменато и че едновременно е шофьор.  :(
Наистина странно. Би могло да се сравни с щатното разписание, както и да се надникне в длъжностната характеристика на "охрана той шофьор". Защото е интересно каква длъжност все пак се съкращава. По чл. 328, ал. 1, т. 2 се съкращават длъжности, а не работници и точно в този смисъл е и правото на подбор на работодателя:
     чл. 329. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) При закриване на част от предприятието, както и при съкращаване в щата или намаляване на обема на работата, работодателят има право на подбор и може в интерес на производството или службата да уволни работници и служители, длъжностите на които не се съкращават, за да останат на работа тези, които имат по-висока квалификация и работят по-добре.
#4 | 08.10.2013, 08:33
Публикации: 1202 / 120
Скрит текст :


Това е от методиката на НКПД в сайта на МТСП :    http://www.mlsp.government.bg/class1/store/metodology.asp   

Скрит текст :

..това е от правилникът на същият сайт.

Работодателят определя с длъжностните характеристики организацията на труда и прави щатно с определените по тези правила кодове и наименования. В случаите на непрекъсваем цикъл на работа не се закрива 1 длъжност на 24 ч., а мин. 3 х 8 ч. - така трябва да е и в разписанието на длъжностите.
В даденият случай мен това ми направи впечатление, че със съкращаване на 1 място се освобождават 3-ма работника. Интересно, как е оформена заповедта да съкращаване на щатното разписание, която задължително предхожда предизвестията и освобождаването на работниците.
#5 | 08.10.2013, 09:34
Публикации: 214 / 5
Не, не, чакайте.
Случаите нямат общо един с друг.
Съкращаваме щат на чистачки и счетоводител.
И, да! - правен е подбор по чл. 329, - комисия е взела решение с чии имена да обвърже съкращенията в щата, какви са й били критериите, после в писмен вид е входирано мнението на синдикатите (че имаме и КТД).
И!-
чуденето ми е дали стои въпроса с отработване или изплащане на предизвестието. Или, си е решение на работодателя. Нищо, че съкращаваме щат, все пак чистачката в случая ще си работи по тоя щат още 3 месеца (защото й прекратяваме ср. договор)....
А другият случай - когато се съвместяват длъжности - изненада ме това, което гл. сч-л ми каза - договор, в който двете длъжности да са изписани с "ТОЙ" между тях!? Не съм виждала такава формулировка при съвместяване на две длъжности....
Иначе, много благодаря на включилите се.
Наистина покрай новото НКПД 2011 бях си свалила методиката, но .... не помня какво четох и къде я сложих ....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група