Покупка на земеделска земя

22.02.2015, 18:34 2875 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.02.2015, 18:34
Публикации: 58 / 1
 ООД купува земеделска земя през 2014 г. от физическо лице. Трябва ли да подаде някаква декларация?
#1 | 22.02.2015, 19:23
Публикации: 92 / 3
Миналата седмица и аз се рових по този въпрос. До колкото разбрах, от това което прочетох и с насочване от други потребители на форума, стигнех до заключението, че когато сумата е под 5000лв. освен че е необлагаема, и че не подлежи на деклариране. Такъв беше моя случай. Дохода беше под тази сума. Ако е над 5000 аз бих подала Декларация по чл.73 за изплатени доходи на физически лица.
#2 | 23.02.2015, 06:29
Публикации: 58 / 1
  Благодаря!
#3 | 23.02.2015, 12:37
Публикации: 51 / 0
Според мен би следвало да се посочи в Декларацията по чл. 73, вижте чл. 73, ал. 1, т.4, кои необлагаеми под  5000 лв. не се включват.
Вижте и продавача как е придобил земята дали е чл. 13, ал. 1, т. 1б или т. 26
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове