Заявление по чл.2а от Наредбата

18.11.2013, 16:21 4570 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

18.11.2013, 16:21
Публикации: 137 / 2
Ситуацията е следната:
ЕООД-регистрирано в Т-ще
СОЛ-собственик по ЛК адрес в Русе
Окд5 подадено в Русе
осигуровки плащаме по сметка на НАП Русе, а Д1 подаваме, чрез ЕООД-то в НАП-Т-ще
Сега трябва да подадем въпросното заявление и не знам в кой НАП?
Благодаря предварително
#1 | 18.11.2013, 16:35
Публикации: 1873 / 376
Компетентна териториална дирекция на Националната агенция за приходите на СОЛ - в случая НАП Русе.
#2 | 18.11.2013, 17:05
Публикации: 137 / 2
Благодаря Ви!
Сгрешила съм значи - за миналия месец е пуснато в НАП Т-ще. Нещо може ли да се направи?
#3 | 18.11.2013, 17:10
Публикации: 1873 / 376
Влезте в сметката за задълженията на СОЛ, сигурно имате ПИК код или ел подпис, вижте дали са закрили това здравно осигуряване ,за което сте подали заявление.
#4 | 18.11.2013, 17:33
Публикации: 1873 / 376
Имам в предвид, че специално за това заявление няма изрично посочено, че трябва да е в компетентната дирекция на НАП.

Чл. 3а. (Нов - ДВ, бр. 103 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Заявлението по чл. 2а се подава в териториална дирекция на Националната агенция за приходите на хартиен носител преди внасяне на сумите, с които се погасяват задълженията.
#5 | 20.11.2013, 11:31
Публикации: 137 / 2
Благодаря за отговорите и да споделя, че В Справката за задължения на фирмата всичко е чисто и справката за здравния статус на СОЛ - също.
Т.е. прието е и отразено заявлението в НАП-Т-ще.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове