Тема за обезщетенията по КТ

17.07.2018, 13:17 103505 307
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#200 | 17.07.2018, 13:17
Публикации: 1283 / 172
Този 3-годишен срок е свързан с обезщетението и се отброява от датата на предишната заповед за получаване на обезщетение, каквото вие не сте получавали, така че ДА.
 :good:
#201 | 17.07.2018, 17:40
Публикации: 6 / 0
Здравейте, колко време след подаване на заявления за отпускане на парични обезщетения за безработица ще получа информация от НОИ и също първото плащане? Записана съм от 3ти юли, вече минаха 2 седмици. Мерси!
#202 | 17.07.2018, 18:05
Публикации: 1283 / 172
На 03.07 в НОИ или в АЗ?
Има разлика.
И, ако става дума за НОИ, различно е, но ще си получите заповедта, те няма да пропуснат...
#203 | 17.07.2018, 18:56
Публикации: 6 / 0
Мерси че писахте, в агенцията по заетостта още средата на юни, а в НОИ началото на юли. Просто се чудя колко време обикновено им отнема (за София) :)

Мерси

На 03.07 в НОИ или в АЗ?
Има разлика.
И, ако става дума за НОИ, различно е, но ще си получите заповедта, те няма да пропуснат...
#204 | 17.07.2018, 19:42
Публикации: 1283 / 172
След като сте се регистрирала в АЗ в средата на юни, значи сте била освободена в някой от близките дни, защото срокът ви за регистрация е 7 дни.
При тези обстоятелства, ако сте съкратена, предполагам, че имате право на 1 обезщетение за времето, което сте без работа - от датата на освобождаване през юни до същата дата през юли.
НОИ прябва да получат данните от Д1 поне за юни, за да знаят дали е начислено обезщетението, а срокът й на подаване е 25-то число.
Значи, бившият ви работодател ще подаде Д1 преди 25.07 и от там НОИ ще разберат от кога имате право на обезщетението.
Това е, успех и късмет!
#205 | 21.07.2018, 16:25
Публикации: 2 / 0
.
#206 | 02.08.2018, 19:34
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Утре ми е последен работен ден и после по чл. 331, с четири брутни заплати обещетение. От коментарите ви по-горе, ще съм на борсата за 4 месеца с минималните 9лв., ако правилно съм разбрала. Интересува ме, ако ме назначат на ТД от понеделник, с изпитателен срок, после след 15 дни ме съкратят по чл. 71, ще ми се изплатят ли 4 брутни заплати, ще ги загубя ли и ще съм ли на 6о% за 10 месеца. Спешно ми е, за да зная какво да предприема. Благодаря предварително и хубава вечер!
#207 | 14.08.2018, 14:57
Публикации: 1 / 0
Имам ли право на обезщетение при положение,че съм студентка задочна форма на обучение? Другите "изисквания" ги покривам. :wink1:
#208 | 14.08.2018, 15:09
Публикации: 5692 / 479
Имам ли право на обезщетение при положение,че съм студентка задочна форма на обучение? Другите "изисквания" ги покривам. :wink1:

Според мен - да.
#209 | 17.09.2018, 15:53
Публикации: 16 / 0
здравейте искам да попитам къде мога да проверя дали съм дисциплинарно уволнена
#210 | 17.09.2018, 15:57
Публикации: 6404 / 943
здравейте искам да попитам къде мога да проверя дали съм дисциплинарно уволнена
В трудовата книжка.
В заповедта за прекратяване на договора.
#211 | 17.09.2018, 16:26
Публикации: 16 / 0
ако мога накратко да обрисувам картинката щее хубаво забърках се в страшна каша у не знам какъв изход ще има това за мен.Водя се на работа във фирма за извършване на определена работа сезонна е скоро договорът ми изтича.През това време намерих друга работа всферата на образованието и ми се обадиха в последния момент(последния ден от седмицата)веднага да подпиша на 14.09 пуснаха договор но на следващия ден мажът ми беше уведомен че ще трябва да ходи в командировка в чужбина без право да отказва тогава аз реших се откажа от работата която трябваше да започна днес имам две деца и няма кой да помага.обадих се да кажа каква е ситуацията и от там ме заплашиха с дисциплинарно уволнение.Като междувременно говорих със шефовете в сегашната фирма да ме освободят незабавно остават миброени дни до изтичане на договора при тях днес те ми звъннахаи ми казаха че счетоводителката им оцъства и нямада стане до края на седмицата :blink: много ми епритеснено
#212 | 17.09.2018, 16:33
Публикации: 2 / 0
Здравейте, не знам към кого да се обърна, затова пиша тук. Ситуацията е следната:
От септември 2014 до ноември 2016 бях на трудов договор (по заместване, до завръщане на титуляра). След което получавах обещетение от март до октомври 2017 включително. От ноември до януари 2018 бях извън страната, специализирах своята докторантска степен (имала съм само здравни осигуровки). От февруари съм на работа, но поради намаляването на състава има опасност да ме съкратят (през ноември, т.е. ще имам 9 месеца). Въпросът ми е имам ли право на обещетение при тази заплетена ситуация и ако да то ще бъде ли 60%, или понеже не са минали 3 години от предходната борса нямам право на нищо? Общо назад във времето имам 10 години трудов стаж.
#213 | 17.09.2018, 16:33
Публикации: 6404 / 943
Търсили сте работа в сферата на образованието с този правопи?

По същество: подписали сте договор, но не сте почнала работа по него. Нямате нито един отработен ден. Как тогава може да Ви уволнят на каквото и да е основание? Дисциплинарното уволнение е специфична процедура и не става току така. При най-малкото отклонение от процедурата можете да осъдите работодателя.

ПП Отговорът е за Мегания.
#214 | 17.09.2018, 16:34
Публикации: 1283 / 172
Ако говорим за договора в сферата на образованието (макар, че с тоя правопис почти си представям какво ще работите там) и в случай, че не сте подписала този договор, то той не е влязъл в сила.
Що се отнася до актуалната ви фирма, предполагам че в ТД е вписан срок на предизвестие, а отсъствието на счетоводителката не би трябвало да е пречка.

Отговорът е за Мегания.  :smile1:
#215 | 17.09.2018, 16:36
Публикации: 2 / 0
Имам ли право на обезщетение при положение,че съм студентка задочна форма на обучение? Другите "изисквания" ги покривам. :wink1:

Аз също учих задочно и да имах обещетение.
#216 | 17.09.2018, 16:38
Публикации: 6404 / 943
Здравейте, не знам към кого да се обърна, затова пиша тук. Ситуацията е следната:
От септември 2014 до ноември 2016 бях на трудов договор (по заместване, до завръщане на титуляра). След което получавах обещетение от март до октомври 2017 включително. От ноември до януари 2018 бях извън страната, специализирах своята докторантска степен (имала съм само здравни осигуровки). От февруари съм на работа, но поради намаляването на състава има опасност да ме съкратят (през ноември, т.е. ще имам 9 месеца). Въпросът ми е имам ли право на обещетение при тази заплетена ситуация и ако да то ще бъде ли 60%, или понеже не са минали 3 години от предходната борса нямам право на нищо? Общо назад във времето имам 10 години трудов стаж.
Не са минали 3 години и ако имате право на обезщетение, то може да бъде само минималното.
За да имате право на обезщетение, трябва да имате миниму 12 месеца от последните 18 с осигуровки за безработица.
#217 | 17.09.2018, 17:50
Публикации: 16 / 0
Имам проблем с клавиатурата и ръцете ми треперят защото съм изпаднала в паника.Подписах договор в сферата на образованието.Ако не ми е прекратен настоящия договор може ли да влезе в сила новия всферата на образованието който подписах на 14.09.Не мога да си зарежа децата но тук няма човешка гледна точка а само интереси.
#218 | 17.09.2018, 17:59
Публикации: 1192 / 225
Аз не можах да разбера каква точно е същината на питането Ви и как точно кореспондира с темата, ще прощавате...
#219 | 17.09.2018, 18:08
Публикации: 16 / 0
опитах максимално подробно да обясня в постта си по горе каква ми е ситуацията и ако има човек компетентен в тази област да ми обясни дали има опасност от фатален край т.е. дисциплинарно уволнение ако някъде другаде в този сайт има по подходящо място за въпросите ми моля да ми го посочите.Но горе съм описала подробно за какво става въпрос
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове