БРАКУВАНЕ НА СТОКИ

20.06.2011, 14:53 4509 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

20.06.2011, 14:53
Публикации: 10 / 0
ЗДРАВЕЙТЕ,ИМАМ СЛЕДНИЯ КАЗУС:
ФИРМА  ПРОДАВА АВТОБОИ,  НЕ РАЗВИВА ДЕИНОСТ ОТ ТРИ  ГОДИНИ И  НЯМА ДА РАЗВИВА ДЕЙНОСТ ПОВЕЧЕ . ПО БАЛАНС ИМА НАЛИЧНА СТОКА ЗА 100 ХИЛ.ЛВ.С ИЗТЕКЪЛ СРОК НА ГОДНОСТ. МОГА ЛИ ДА БРАКУВАМ СТОКАТА  СЪС СЕРТИФИКАТ ЗА СРОК НА ГОДНОСТ ОТ ФИРМА ПРОИЗВОДИТЕЛ;ТРЯБВА ЛИ ДА ИМАМ ДОКУМЕНТ ЗА  УНИЩОЖАВАНЕ  .ИМА ЛИ НАРЕДБА ЗА БРАКУВАНЕ НА ПРОМИШЛЕНИ СТОКИ.РАЗБИРАМ ,ЧЕ  НА ОСН. ЧЛ.80 ОТ ЗДДС  НЕ ВНАСЯМ  ДДС ; ЩЕ ВЗЕМА СЧЕТ. ОПЕАЦИЯ  609/304 И  РЕАЛИЗИРАМ ЗАГУБА .С ГОДИШНА ДАН.ДЕКЛАР.  ЩЕ ПРЕОБРАЗУВАМ ЛИ РЕЗУЛТАТА ЗА ДАНЪЧНИ ЦЕЛИ. МОЛЯ ЗА ОТГОВОР И БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :smile1:
#1 | 12.08.2020, 16:47
Публикации: 210 / 0
Здравейте, фирмата се занимава с търговия и една от стоките които се предлагат са интериорни врати. В склада в които се съхраняват е възникнал проблем и няколко врати са повредени и искат да ги бракуват.  Какви са постъпките за бракуване на стока и стойността до която може да се бракува без да се дължи ддс. Благодаря.
#2 | 13.08.2020, 10:22
Публикации: 17 / 0
Няма такава стойност. В ЗДДС е описан точно кога не се прави корекция при брак на стоки. Обърнете внимание на чл. 80 ал. 2 т. 2. Това трябва да е много добре подплатено със документи
#3 | 13.08.2020, 10:44
Публикации: 194 / 24
А кога са закупени?
Вижте дали не можете да приложите чл.80, ал.1,т.4.
#4 | 13.08.2020, 10:55
Публикации: 363 / 11
Здравейте, фирмата се занимава с търговия и една от стоките които се предлагат са интериорни врати. В склада в които се съхраняват е възникнал проблем и няколко врати са повредени и искат да ги бракуват.  Какви са постъпките за бракуване на стока и стойността до която може да се бракува без да се дължи ддс. Благодаря.
Този брак поправим ли е или не?
#5 | 13.08.2020, 16:04
Публикации: 210 / 0
Част от вратите за закупени още 2017 год.  Щетите определено не са поправими .
#6 | 13.08.2020, 16:08
Публикации: 363 / 11
Част от вратите за закупени още 2017 год.  Щетите определено не са поправими .
А материално отговорно лице няма ли за щетите? Ако има, потърсете му я.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове