Относно заплата през 2014

05.01.2014, 12:05 5030 3

05.01.2014, 12:05
Публикации: 10 / 0
Добър ден, моят въпрос е : Понеже сега съм болнични, и съм с 50% от минималната заплата т.с. -155 лв.- заплащане, сега като се промени заплатата на 340 ще се промени ли и при мен като съм болнични или не? Ще има ли и при мен увеличение или не? Благодаря!
#1 | 05.01.2014, 17:20
Публикации: 15 / 0
Здравейте-има ли  някъде по сайтовете калкулатор,който да изчислява сумите които се превеждат от нои при болнични-имам в предвид след третия ден.Интересува ме,защото в фирмата ни работят 120 човека и месечно вървят около 10-15 болнични.Работодате лят ми иска информация приблизителна сума която нои ще им изплати след 3-тия ден.Знам правилото,че
Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изчислява в размер 80 на сто, а за временна неработоспособност поради трудова злополука или професионална болест – в размер 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху които са внесени или дължими осигурителни вноски, а за самоосигуряващите се лица – внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 18 календарни месеца, предхождащи месеца на настъпване на неработоспособностт а. Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване не може да надвишава среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението.
Но ако имам тези 15 болнични на ръка много време ми отнема да пресмятам.Благодаря ви предварително
#2 | 07.01.2014, 14:54
Публикации: 32 / 0
Извадете ПИК на фирмата от НОИ и всеки месец ще виждате сумата, която се превежда на всеки един човек.
#3 | 07.01.2014, 19:51
Публикации: 6403 / 1130
Добър ден, моят въпрос е : Понеже сега съм болнични, и съм с 50% от минималната заплата т.с. -155 лв.- заплащане, сега като се промени заплатата на 340 ще се промени ли и при мен като съм болнични или не? Ще има ли и при мен увеличение или не? Благодаря!
Да, ще има увеличение.
Работоателят е длъжен да актуализира размера на МРЗ
Скрит текст :
За целта не е необходимо Вашето съгласие (подпис)
     
Скрит текст :
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група