Прекратяване на договор с лице по програма заетост за теб

25.11.2021, 21:30 2899 1

25.11.2021, 21:30
Публикации: 3 / 0
Здравейте, имам назначено лице по програма заетост за теб по чл. 50 от ЗНЗ, лицето работи от 1 година, финансирането по програмата е за 9 месеца, като за следващите 9 месеца работодателя е длъжен да осигури заетост. Лицето иска да прекрати трудови правоотношения с работодателя по чл. 326, ал. 1 (прекратяване от страна на работника/служителя). Въпросът ми е работодателят длъжен ли е да назначи друго лице за оставащите 6 месеца или трябва ли да върне полученото финансиране за оставащите месеци ?

В договора с Агенцията по заетостта е упоменато че :
10.8.1. Ако Работодателят прекрати с лице /лица/ по т. 7.3.1 и т. 7.8 трудовото правоотношение по взаимно съгласие, на основание чл. 325, ал.1, т. 1 от КТ работодателят, възстановява изцяло преведените средства за съответното лице /лица/, ведно със законната лихва, освен в срока на изпитване и в случаите на прекратяване по инициатива на лицето, когато то започва работа (представи сключен трудов договор или заповед за служебно правоотношение) на друго работно място, както и при започване на самостоятелна стопанска дейност или включване в редовна форма на обучение преди изтичане на срока на задължението по настоящия договор.

Но има уточнение че текстът не важи за договори по чл. 50 от ЗНЗ

  Текстът в т. 10.8.1. не се отнася за чл.чл. 36, ал.1 и ал.2, 43, 46, 50, чл. 52, ал. 1, чл. 53а, 55, 55а и 55в
#1 | 26.11.2021, 10:29
Публикации: 6 / 0
И аз имах такъв случай тази година. От Агенцията ни накараха да сключим договор с друго лице до края на срока. Те се позоваха на това, че финансират мястото, а не самото лице.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група