Този текст от цитираното писмо:
"В описания случай се касае за социална придобивка, която поради своето естество (свързана е с храненето) предполага наетото лице да се явява на работа, т.е. я би изпълнила своята цел и ако получаването ѝ е съобразено с отработените дни... За да се спази принципът на общодостъпност, ваучерите за храна трябва да са в еднакъв размер (т.е. да се определи сума за отработен ден) и на еднаква база (реално отработени дни)... Това означава, че изискването за общодостъпност е спазено, когато предоставянето на ваучерите за храна се обвържат с отработените дни през месеца и не се предоставят на лица в отпуск по болест, майчинство или неплатен отпуск..."
силно противоречи на дългогодишните писма на НАП, че ваучерите, понеже са социални разходи, не трябва да се обвързват с работното време и въобще престирането на труд, а да се дават на всичко по равно (понеже са социални разходи, а не разходи за труд). Любопитен съм коя е причината НАП да промени становището си?!?
Това пък "предполага наетото лице да се явява на работа" въобще няма нищо общо с ваучерите за храна, които по принцип се използват в супермаркетите извън работното място и извън работното време. Сигурно единици са предприятията, които имат вътрешни магазини, че да се пазари в тях с ваучери. Получава се някаква смесица между ваучерите и осигуряването на храна в столовата, например.