Регистрация ДС преназначаване трудоустроен

29.04.2014, 09:19 5112 3

29.04.2014, 09:19
Публикации: 5 / 1
Въпросът може да ви строи малко тъп, но нещо забих и ми трябва малко помощ.

Имам трудоустроено лице, което трябва да преназнача с допълнителной споразумение на новата длъжност с различна заплата, наименование и код за нея. Следователно трябва да го регистрирам.

Въпросът ми е допълнителното споразумение какво да запиша - чл. 314 във връзка с ...?
Или само чл. 314?

Кода за регистрация трябва да е 1, защото не виждам отделен за този член, както е примерно по чл.259. Съответно тук се чудя какво да му напиша в споразумението и следователно да подам в НАП?


#1 | 29.04.2014, 10:03
Публикации: 11971 / 2190
В т.8 от уведомлението се пише кодът основанието на трудовия договор - там ще посочите евентуално 01 или каквото е то. Основанието на сключване на ДС не се упоменава в уведомлението.
#2 | 29.04.2014, 10:10
Публикации: 5 / 1
Благодаря за отговора.

Да напиша как го направих изцяло, защото може и на някой друг да му секне вдъхновението случайно.

В допълнителното споразумение записвам, че е по чл. 119 във връзка с чл. 314 от КТ, съгласно постъпило решение на ТЕЛК №*** от дата ****, останалото стандартно за документа.

В уведомлението посочвам:
т. 1: код 0
т. 2: код 2 - ДС
т. 8: код 1 - безсрочен
Останалото стандартно.

Още веднъж благодаря.

#3 | 24.09.2014, 14:16
Публикации: 8 / 0
Здравейте, трябва да назнача работник на място, което е определено за трудоустояване /въпросният работник не е трудоустроен/. Въпросът ми е по кой член от КТ да го назнача, така че когато имаме работник за трудоустрояване, да може да освободим вече назначения работник от това място?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група