АССП за права на счетоводителите и срещу лобисткия проектозакон за адвокатурата

16.04.2015, 09:10 51908 42

#20 | 16.04.2015, 09:10
Публикации: 260 / 61
В "Тази сутрин" по БТВ, лицето представящо счетоводителите, бе изключително не подготвено. Със слаба аргументация и мънкане се изправи срещу безграничната адвокатска наглост. За съжаление това не е първото лошо представяне на въпросната дама. Да си припомним публичните и изяви във връзка с чл. 16 от Закона за мерките срещу изпирането на пари (ЗМИП), във връзка с чл. 9 от Закона за мерките срещу финансирането на тероризма (ЗМФТ).
#21 | 16.04.2015, 10:53
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Много е лесно да плюеш анонимно, скрит зад ник в Интернет, обаче ще те помоля за малко колегиалност, Неда.

Вижте адвокатите как действат. Даже великият адвокат Марковски си плю на името и отиде да се излага, и да говори, че не пишело така в законопроекта, след като юристи и експерти от десетки организации са на противното мнение. И след като дори депутати-вносители оттеглиха подкрепата си, защото законопроектът е лобистки и абсурден.  Концентрирайте се върху това, а не да плюете анонимно по колегите си, които са тръгнали работа да вършат.

"Това лице", както си се изразила, е г-жа Мадлена Леви председател на УС на АССП. Тя прие поканата на БТВ да седне срещу мастити адвокати, които естествено, че ще я надприказват. Те надприказваха и шефа на Нотариалната Камара – Красимир Кантарджиев, но никой от нотариусите няма да се изцепи така, като теб и да плюе публично по свой колега.

Гледах предаването. Адвокатите се държаха нагло, невъзпитано и възмутително. Те не спореха с аргументи, а говореха върху другите и не позволяваха отсрещната страна да каже едно цяло изречение без да я прекъснат. Нито влязоха в конкретика по проблемите, които се отиват да създават. Това е недостойно и непрофесионално. Пази Боже такива нагли хора да законотворстват!

И който смята, че ще се изразява по телевизиите и пред медиите по-добре от г-жа Леви, то да заповяда в АССП и ще получи възможност да се изявява. Много е лесно да чакаш някой да ти свърши работата, а ти да стоиш и да плюеш от страни и да недоволстваш. И то анонимно.

Уважавайте колегите си, защото виждате какво става.
#22 | 16.04.2015, 11:23
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Гости в студиото са Марин Марковски, Красимир Катранджиев, Марио Топчийски и Мадлена Леви. Линк към предаването:
http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi-sutrin/kakvi-pravomoshtija-dava-novijat-zakon-na-advokatite.html
#23 | 16.04.2015, 11:27
Публикации: 4368 / 719
По-скоро "професионализмът" на водещия в комбинация с агресивността на двамата адвокати не даде възможност на другите двама гости в студиото да кажат нещо. И що бяха двама адвокати срещу по един от другите гилдии?!?
#24 | 16.04.2015, 13:08
Публикации: 260 / 61
Поради лобизъм бяха двама.
Личното ми мнение,  направено на база на сравнението, е че  г-жа Мадлена Леви председател на УС на АССП не ме впечатли, както го направи ти Кате, в ТВ предаване по същата тема. Тогава изпитах възхита към теб и гордост,  че съм счетоводител. Днес след видяното в мен остана усещането,  счетоводител = на втора категория човек.
Нямаше дебат, нямаше равнопоставеност нито във времето за изказване, нито в броя на представителите. Видях наглост и арогантност до съвършенство. Но най-силно ме жегна  пренебрежението на адвокат Топчийски към другите съсловия и в частност към счетоводителите, както и това да препишат адвокатските си мераци за монопол други му.
"Трябваше Katya да е студиото" си помислих сутринта, мисля го и сега. Извинете но е така.
Зад ник nean /не просто букви/ е Неда Иванова
#25 | 16.04.2015, 13:19
Публикации: 629 / 129
За съжаление Катя е една и не може да огрее навсякъде. Гилдията е силно разединена, всеки като вълк единак гледа да прецака колегата си, вместо да се обединим и да защитим интересите си от всички, които се опитват да ни смажат и да наложат собствения си интерес.
Съвсем пресен пример - случайно чета размисли и страсти на една госпожа - колежка от затворена група във ФБ как инициативата за противопоставянето на мераците на одиторите заложени в проекта за нов СЗч била породена единствено от желанието за реклама на този сайт и счетоводната къща, която стои зад него.
Добре де, толкова ли мразим да мислим?
Наистина ли сме готови да се самоунищожим, да станем чираци на гилдии, които действат сплотено и налагат интересите си докато ние се плюем един друг?

Ами ще си получим и изпитите, и лицензирането, ще ни ограничат правомощията максимално.

Честито на тази госпожа от ФБ групата. Дано е доволна.
#26 | 16.04.2015, 13:39
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Така е Мария. Допълвам, че в интерес на истината Мадлена Леви ме покани, ако мога аз да отида в бТВ тази сутрин. Нямах възможност наистина. А днес Мадлена цял ден е сред телевизии. И НОВА и БНТ искат интервюта във връзка с протеста на адвокатурата в защита на лобисткия си законопрект. Уверявам всички, на Мадлена не и е леко. А помощ от вас и от колегите не получаваме, даже напротив. Пълно неразбиране на ситуацията и неадеквато поведение демонстрират някои колеги.

Относно предаването днес - естествено че, адвокати ще надговорят всеки. На тях това им е работата - да надговарят. Та те изкарват убийци от затворите чрез надговаряне.  За мен най-безсрамното днес от тях бе, че лъжеха най-нагло относно текстовете, които са предложили. Защото знаят, че са абсурдни.
#27 | 16.04.2015, 14:37
Публикации: 4368 / 719
Може би в такива предавания е добре да се показват няколко кратки и крайни примери, например, че на основание чл. ... от проекта счетоводителя го очаква глоба от ... лв, ако каже (консултира) на един ЕТ как да попълни т. 16 (примерно) от Декл.6 и т.н.
#28 | 16.04.2015, 15:08
Публикации: 232 / 5
Може би в такива предавания е добре да се показват няколко кратки и крайни примери, например, че на основание чл. ... от проекта счетоводителя го очаква глоба от ... лв, ако каже (консултира) на един ЕТ как да попълни т. 16 (примерно) от Декл.6 и т.н.

Съгласна съм, ако нещата се поставят така ще стане съвесм ясно какви са намеренията на този законопроект.
А относно дебата по бтв - това не беше дебат а махленска надвикванка. Възмутена съм от многоуважаваните адвокати участали в предаването. Най - нагло лъжеха и отричаха цитираното от г-жа Леви.



#29 | 16.04.2015, 16:07
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Довечера сме при Милен Цветков за законопроекта. Стискайте ни палци.
#30 | 16.04.2015, 17:26
Публикации: 629 / 129
Успех, Катя!  :good:
#31 | 16.04.2015, 22:15
Публикации: 260 / 61
Успех!
#32 | 17.04.2015, 10:51
Публикации: 629 / 129
И "Господари на ефира" осмяха мераците на адвокатите да монополизират всички дейности из институции и консултации от всякакъв род, подкрепени от  народните ни избранници, които искат да си откупят адвокатското благоразположение с цената на потъпкване на обществения интерес и нахлузване на бизнеса на допълнителни ненужни плащания.
На 3:15 от видеото:

http://play.novatv.bg/programi/gospodari-na-efira/603637?autostart=true
#33 | 17.04.2015, 11:01
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Гледам точно този откъс от предаването и се смея в момента!  :lol:

Господарите добре са ги изтипосали наглеците безобразни! Чудно ... то бива наглост и невъзпитание, но това безобразно поведение на адвокатите в студиото БТВ на нищо не прилича.



Освен, че искат да монополизират консултантската и част от административната дейност на другите професии, монополизираха и цялото време по дискусията в сутрешния блок.
#34 | 17.04.2015, 11:26
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Ето и краткото ни представяне в централните новини на НОВА.

Доста добро отразяване. Вижте линка, има и видео:
http://novanews.novatv.bg/news/view/
#35 | 17.04.2015, 11:39
Публикации: 11934 / 2174
На първо четене голям смях в "Господари на ефира" ! На второ четене - също !  :lol:
Спирам да "чета" , че не спирам да се смея. Сатирата е голяма сила , факт . И вече наистина стават за смях, а освен това студиото изглеждаше изпълнено и напълно заето с твърде много наглост.
#36 | 17.04.2015, 15:58
Публикации: 260 / 61
13 000 адвокати срещу правата на цялото общество
„Кой забранява на някой да работи? От къде на къде счетоводители, и разни със средно специално, с минимална компютърна грамотност, ще ми вършат правна услуга? Да не би адвокатът ми да ми изготвя данъчната декларация срещу 20 кинта?” - с такива термини адвокатите защитават промените в лобисткия си закон.
Но фактите са други. 
С промените в Закона за адвокатурата се изземват функции от съдебните изпълнители, юрисконсултите, нотариусите и от счетоводителите и се вменяват на адвокатите. Дейности окачествени като адвокатски в чл. 24, ал. 1 от законопроекта, са забранени за извършване от други лица съгласно чл. 150.
Не знам за другите съсловия но в това на счетоводителите има всичко друго но не и монопол. Няма по либерална гилдия от счетоводната. Лекари, адвокати и т.н. имат по една съсловна организация, ние няколко. Счетоводител може да стане всеки със средно специално и без средно специално, с курс по програма „Аз мога повече”и по обява счетоводен курс и работа”, магистър, бакалавър  - вход свободен. Всеки желаещ да работи, да се учи и развива е добре дошъл при нас. Дали ще е успее и как, зависи само и единствено от него.
Не знам до колко адвокатите са наясно със счетоводството. Но завършилите Магистратура „Счетоводство и контрол” са изучавали дисциплини като Основи на правото, Трудово и осигурително право, Търговско право, Данъчен контрол, Счетоводни стандарти и т.н. И да не ви се ще уважаеми адвокати правото и счетоводството са във взаимовръзка. Само дето счетоводителя има такт и уважение към адвоката, не защото „Адвокатската професия е древна и поради това се предполага - с традиции. Впрочем доказано е, че по- интелигентната част от юристите са адвокати.” А защото освен собствения си труд умее да цени труда на другите. И въпреки, познанията си в конкретни правни раздели, счетоводителя винаги търси още едно мнение – това на юрист в т.ч. адвокат. И си плаща, докато адвокат трудно вади „20 кинта за изготвяне на данъчна декларация”
Този законопроект е не само срещу определени съсловия, той е срещу цялото общество Чрез него се дава възможност за проверка на банкови сметки, лични данни, произход на средства, като достъпът до такива данни на хората от адвокатурата на практика е неограничен.
Гледах предаването на Милен Цветков снощи. Това че сме счетоводители не ни прави по малко хора, чуй те ни, и ние имаме права, и труда ни не е по малко достоен от този на ТВ водещ, адвокат или която и да е друга професия.
Кате, Благодаря че си наш глас!
#37 | 17.04.2015, 16:21
Публикации: 3 / 0
Напълно съм съгласен с теб. По принцип избягвам да пиша, но тази тема няма как да я подмина.Не стига, че куцо и кьораво  става счетоводител подбива цени и заради такива страдат кадърните хора, пък и на края адвокатите ще ни изземват и работата.  Работил съм с доста адвокати  и нито един не разбира от данъчни консултации. Ако те посъветват някаква глупост после те ли ще плащат актовете ?
#38 | 17.04.2015, 16:29
Публикации: 629 / 129
И аз благодаря на Катя за чудесното представяне!
Независимо, че представителят на нотариусите обсеби времето за коментари, Катя се включи конструктивно, възпитано - без да говори върху останалите, посочи опасностите за бизнеса, който незнайно защо чака някой друг да защити интереса му.

Изгледах представянето и на г-жа Леви. На нея въобще не и беше предоставена възможност за коментар. Адвокатите в студиото защитиха отлично името си на най - наглите и безскрупулни типове.

Недоумявам какво са очаквали колегите от г-жа Леви в случая - да си разкъса ритуално ризата, за да и дадат думата и да привлече внимание?

Вместо като един да застанем зад хората, които защитават общественият интерес, в частност този на специализираните счетоводни предприятия, ние по стар български обичай пробваме да се набухаме дружно в казана, но да се изрепчим колко сме над тези неща.

Линк с предаването (след 11 минута e участието на Катя):
http://play.novatv.bg/programi/chasut-na-milen-tsvetkov/603888?autostart=true
#39 | 17.04.2015, 16:48
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група