Счетоводство на автосервиз

16.03.2015, 15:50 18856 23

#20 | 16.03.2015, 15:50
Публикации: 726 / 97
кое бе, колибри, няма да е данъчно признат разход? дребномислието води до извращения.

Полина, според новата теория за инвентаризацията, която прочетох в тази тема излиза, че няма да има НИКОГА липси и няма да има НИКОГА ДАНЪЧНО НЕПРИЗНАТИ РАЗХОДИ  , защото всичко липсващо според тебе ще е вложено. И този склад вместо материално-отговорно лице ще има материално безотговорно лице . Това исках да кажа , а не че ще има данъчно непризнати разходи. Според тебе такива никога няма да има. Липсва ли - вложено и употребено е.
И откога спазването на един закон е дребномислие ? Пък за извращения да не говорим - ако някой открадне нещо от този склад с материали то накрая ще бъде според тебе изписано на разход, защото няма как да установиш, че ЛИПСВА поради разлика в счетоводните и инвентаризационни данни.Твоята идея е да направим просто разлика между закупено и налично и да я осчетоводим на разход - "чиста" работа.
#21 | 16.03.2015, 16:31
Публикации: 67 / 9
колибри, препоръчвам ти да сложиш наблюдател и отчетник и близо до тоалетната, за да брои изхабените листчета тоалетна хартия и да ги осчетоводява точно. а може и да прилага доказатества за изразходването им. :) но според мен счетоводителят освен отчетник трябва да бъде и мислещ човек и да прецени какво ще похарчи за съответната стриктност. щом не можеш да прецениш, не съм в състояние да ти помогна, а и не искам.
а ако т.нар. от теб "теория" е нова за теб, не значи че е нова изобщо. но нейсе.
#22 | 16.03.2015, 22:36
Публикации: 726 / 97
Не бях срещала по-издържана аргументация ! Добре би било възпитанието и главните букви да са малко в повечко, но нейсе / нали така се казваше / .

Темата не печели повече от продължение.

#23 | 17.03.2015, 10:02
Публикации: 1 / 0
Здравейте !
Моля за вашето мнение по казуса "КТБ".Ако дадена фирма има сметки в тази банка и не желае да ги обезцени на 100 % ,вие какво предлагате,какви са вариантите ?
Благодаря предварително за отговорите !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група