Управител на ТД в ООД

19.03.2015, 13:28 4803 6

19.03.2015, 13:28
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Интересува ме има ли пречки да бъде назначен за управител на ТД един от съдружниците в ООД, ако другият съдружник е ЕООД, в което отново той е собственик и управител?
Предварително Ви благодаря за отделеното време и съдействие.
#1 | 19.03.2015, 13:37
Публикации: 332 / 38
Според мен не е правилно тъй като реално съдружника се самоназначава. По-добре ДУК  :smile1:
#2 | 19.03.2015, 17:12
Публикации: 2 / 0
Според мен не е правилно тъй като реално съдружника се самоназначава. По-добре ДУК  :smile1:
Реално е така, но все пак ЕООД-то е юридическо лице, с определен от ОС представител и си мислех, че според закона не би трябвало да има пречка, но...
Благодаря за отзивчивостта :)
#3 | 19.03.2015, 17:32
Публикации: 3326 / 256
Щом фирмата е ООД, може едния съдружник да сключи ТД с другия.
#4 | 19.03.2015, 17:48
Публикации: 332 / 38
Реално е така, но все пак ЕООД-то е юридическо лице, с определен от ОС представител и си мислех, че според закона не би трябвало да има пречка, но...
Благодаря за отзивчивостта :)
Казуса е по-заплетен изразявам само лично мнение.  :smile1:
Единия съдружник е Иван
Дрегия съдружник е Х ЕООД със собственик, управител и представляващ Иван.
Кои са двете страни по трудовото правоотношение? Иванв качеството на представляващ работодателя и Иван в качеството на работник  :smile1:
#6 | 20.03.2015, 09:07
Публикации: 214 / 40
Здравейте,
Интересува ме има ли пречки да бъде назначен за управител на ТД един от съдружниците в ООД, ако другият съдружник е ЕООД, в което отново той е собственик и управител?
Предварително Ви благодаря за отделеното време и съдействие.

не мога да твърдя със сигурност, че има някакви пречки (четейки законите, няма такива директни, общо-взето чрез тълкуване се твърди обратното), но аз лично имам случай, горе-долу подобен - едно ЕООД А е собственост на друго ЕООД Б, и физическото лице, собственик на капитала на Б е назначено на трудов договор като управител за 2 часа дневно в дъщерното А.... дъщерното имаше проверка от ИТ преди 2-3 години, при която изобщо не повдигнаха въпроса по този трудов договор, въпреки че им беше представено досие на всеки служител, включително и управителя, а мисля, че само тази институция (ИТ) има правомощия да обявява трудови договори за недействителни или нищожни
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група