Относно СИРВ

07.04.2016, 12:13 6329 12

07.04.2016, 12:13
Публикации: 10 / 0
Моля за малко помощ, тъй като нещо много се обърках с това сумарно изчисляване.
Имам следния случай - лице работи в месец март само 14 дни - или 112 часа. Толкова му е работното време по график, тъй като март е последния месец на периода и има много отработени над нормата часове. Ако лицето работи пълен месец - ще вземе едва 336лв - ставката му е 3лв на час. Относно дните за осигуряване ми е ясно как се подават, но нали сумата за осигуряване не може да падне под прага за длъжността му - при него е 460лв? Т.е. въпреки, че ще заработи едва 336лв - трябва да му се платят осигуровки на 460лв? Правилно ли разсъждавам?
По големия проблем е, че лицето носи болничен от 01.03 до 08.03. - което на него са му 4 работни дни по график или 34 часа.
Реално от 112 за месеца - то е в болничен 34 часа и отработва едва 80 часа.
Та вече тотално блокирах на как трябва да му изчисля осигурителната сума..
#1 | 07.04.2016, 12:55
Публикации: 2966 / 392
Няма как да паднете под МОД. Системата на НАП не разсъждава така. Не разбирам от почасово заплащане, но не мисля че можете да платите под МРЗ.
Колкото до болничния, колкото му е по график, толкова.
#2 | 07.04.2016, 13:07
Публикации: 10 / 0
Да и аз смятам, че не мога да падна под МОД и трябва да го осигуря на 460лв. Но това ако няма болнични или ако има само дни за работодател. В случая лицето има и дни болничен, които ще се изплатят от НОИ и се затруднявам, как да изчисля осигурителната му сума..
#3 | 07.04.2016, 13:16
Публикации: 1187 / 228
Системата на НАП следи за МОД, а не за брутно трудово възнграждение(говорим за частните случаи, когато то е по-ниско).
За недоработването или престоя - във вашия случай това са по-малкото отработени часове, с които компенсирате отработените вповече от предходните месеци - се заплащат от работодателя. Така или иначе при условията на отчитане на работното време при сумирано изчисляване извънреден труд ще възникне(евентуално) в края на периода. Вие не сте му начислили такъв(вероятно) за повечето реализирани часове в предходните месеци и в този последен месец му изравнявате часовете... Иначе, ако ще камъни да падат, лицето не може да получи по-малко от МРЗ за пълно работно време, дори и при частично изплащане на трудово възнаграждение, поне такива са подавящото мнозинство указания и разяснения. Във вашия случай то трябва да си получи реално договореното възнаграждение, поне аз така мисля.
Временната неработоспособност си я смятате по установения ред и процент.
#4 | 07.04.2016, 13:34
Публикации: 2966 / 392
Хич не ме започвай със системата на НАП и СИРВ :)))
От миналата година съм в един филм с тях и не знам какво да правя:
ако лицето има пълен отработен месец, независимо колко часа в него (пробвала съм с 200), системата приема осигуряване на МОД. Но ако лицето има непълни работни дни за този месец (болничен, прекратен договор и т.н.), системата иска МОД на база отработените за този месец часове (т.е. ако са повече от норматива, смята по-висок МОД). Ако в предишните месеци лицето е имало по-малко отработени часове, осигуряването е на МОД и излиза, че се заплаща повече осигурителен доход за периода... Нямам време да седна да им напиша едно писмо по повода да видя какво ще ми кажат....
#5 | 07.04.2016, 13:52
Публикации: 1187 / 228
Аз виждам нещата от следния ъгъл(в случая не сме влезли съвсем в самодивско с работна заплата според заработката, доколкото виждам). Значи, периода на отчитане е примерно тримесечен(което с промените в Наредбата е безумие). През първите два месеца човека е надработил(не употребявам думичките "извънреден труд") примерно 20 и 21 часа. Те не са му платени, защото упоменатият извънреден труд ще възникне в края на периода(евентуално). ПОследния месец изравняват часовете до достигане на месечния норматив, без да има превишение, което води вече реално до материализираме на онова мръсно словосъчетание. Човека предните месеци не е получил повече пари за повечето престиран труд. Последния месец е отработил по-малко - това е престой. Никой не е ощетен. Работодателя му го заплаща както си е реда - дава му пълна заплата пропорционално на дните до заболяване. За декларация 1 да си подадат пълен месец с отработени дни  по календар. Да - донякъде е нагласено, но кажете ми кое при СИРВ не е нагласено :question: Толкова. А от следващия месец си минават на едномесечно отчитане, което е пожелателно, но облекчаващо.
Възнаграждението за временна неработоспособност за първите дни от работодател се изчислява както си му е реда.
#6 | 07.04.2016, 15:19
Публикации: 10 / 0
Сега да видя правилно ли съм разбрала. Ако лицето работи 14 дни - които въпреки, че са под нормата реално няма прекъсване и въпреки, че е отработил 336лв, ние ще го осигурим на 460лв. Дотук добре
Реално обаче, то работи 10 дни - 78 часа  - 4 дни е в болничен - 34 часа - 3 за работодател и 1 за НОИ, като за НОИ.
Месецът е с 22 работни дни по календар - което е 176 часа.
за 14 дни или 112 часа - осигурителния доход е 460лв - или 460/112 - 4.107 лв на час
За 10 дни + 3 дни за работодател как смятам ОД - 460/112 часа *104 'часа или - ОД 427,15лв
Или За 10 дни + 3 дни за работодател как смятам ОД - 460/176 часа *104 'часа или - ОД 271.82лв

#7 | 20.12.2016, 17:14
Публикации: 261 / 24
Здравейте, моля за помощ.
Имаме работници със СИРВ. Периода е 6-месечен - 10,2016-03,2017. Освобождаваме един сега - м. 12. Получава се по-малко отработени часове за периода. Така излиза по график. По-малко са часовете още от м. 10 и до датата на освобождаване не успяват да се компенсира. Първо - за Д 1 трябва ли сега /в януари/ да подам Д1 с код 16 корекция за трите месеца? Да променя ли периода на изравняване от 6 на 3 месеца при подаване  на коригиращата Д1 ? И всъщност - плащам за пълен месец,/заради престой/, а се получава да има прекъсване на осигуряването?
#8 | 21.12.2016, 15:08
Публикации: 261 / 24
Да си повдигна въпроса :)
#9 | 21.12.2016, 16:14
Публикации: 1187 / 228
Теоретично така се получава -съгласно графика работника действително е отработил по-малко часове, които обаче вие сте длъжни да му заплатите като престой, защото на хартия пак вие не сте му предоставили необходимата работа.
Мисля, че ако намалите периода на отчитане, ще бъде само във ваша полза, ако подобно нещо зависи от вас. Аз силно лобирам пред всички клиенти против впускането в особено дълги периоди, особено в светлината на последните(макар и не най-нови) нормативни изменения...
#10 | 21.12.2016, 17:20
Публикации: 261 / 24
Благодаря.
Колкото и да е кратък периода/но повече от 1 месец/ винаги инцидентно може да се получи нещо такова.
А това прекъсване на осигуряването, за кой месец е редно да се декларира? Предполагам с корекционните Декл. Обр.1
#11 | 21.12.2016, 17:31
Публикации: 1187 / 228
За този, в който е възникнало. Нормативно изравняването се извършва в последния месец - тогава всъщност става ясно дали е спазена часовата норма за периода, имаме надработване(извънреден труд) или пък обратното - престой. Вярно, че разликите в часовете се пренасят и компенсират през отделните периоди, но в отделните месеци имаме отклонения в плюс и минус(когато, разбира се, има такива и ако има), а те просто се натрупват в последния, при недоизравняване.
Малко усукано се изразих, но вие имате представа, както разбирам от питането Ви.
#12 | 21.12.2016, 18:04
Публикации: 261 / 24
Още веднъж, благодаря Ви много :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група