Обезщетение за безработица след майчинство?

07.11.2017, 09:02 3102 2

07.11.2017, 09:02
Публикации: 1 / 0
Здравейте, изпаднах в малко неприятна ситуация. Прекратих майчинството си, дъщеря ми вече е на детска ясла. Върнах се на работа и си използвах полагаемият ми отпуск натрупан през майчинсвтото. Прекратих ТД по взаимно съгласие за да започна нова работа. Сега ме уведомиха, че назначението ми се отлага с месец и половина /става въпрос за откриване на нов обект/ и ми предложиха да отида на борса. Въпросът ми е какво ми се полага като обезщетение? Според мен с последните промени ще съм на минималното обезщетение - 7,2 на ден, тъй като е по взаимно съгласие прекратяването на договора ми? И за толкова кратко време има ли смисъл, ако сумата е минималната, дали не е по-добре просто да имам прекъсване и да си внеса здравни осигуровки? Очаквам отговора ви, за да не изпусна срока. Благодаря много предварително
#1 | 07.11.2017, 09:19
Публикации: 6682 / 662
Въпрос на личен избор.
1. Ако се регистрирате сега ще имате право на 4 месеца по 7.20 лв. за един работен ден. Ако от новото работно място Ви прекратят договора преди да са минали 9 месеца ще имате право на обезщетение за безработица за оставащия период (спазвайки определени срокове за регистрация и отписване).
2. Ако от новото работно място Ви прекратят договора, но не по Ваше желание може да имате право на друг размер на обезщетение за безработица и за друг период (според стажа).
#2 | 07.11.2017, 10:57
Публикации: 261 / 41
използвайки сега минимално обезщетение губите правото да използвате пъло обезщетение през следващите 3 години.
Ако решите да не използвате борса, трябва пуснете в нап декларация 7 и да си внасяте здравни осигуровки.
Всичко опира до личен избор, нагласи и очаквания
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група