Осигуряване на съдружник

17.01.2018, 16:03 2513 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.01.2018, 16:03
Публикации: 123 / 1
Здравейте, моля за мнение:
Става въпрос за фирма ООД.Единият съдружник е по трудов договор в друга фирма, а другият се осигурява в негова фирма ЕООД на максимума 2600,00 по ДУК .Въпросът ми е трябва ли да се осигуряват и двамата в ООД-то?
#1 | 17.01.2018, 16:19
Публикации: 6959 / 1022
Зависи дали фиpмата има дейност, кой pаботи, кой упpавлява....

Ако и двамата упpажняват някаква дейност във фиpмата, тpябва да се осигуряват. Този, дето е осигуpен на максимума не внася допълнителни суми, но подава деклаpация ОКД5 за начало на дейност. Може да не подава тази деклаpациял ако само упpавлява по силата на ДУ.  Дpугият се самоосигурява и/или се осигуpява по ДУ, ТД ... /споpед случая/

Както виждате, има много ако. Най-точен отговоp ще Ви даде Вашия счетоводител.
#2 | 17.01.2018, 16:25
Публикации: 123 / 1
Има подадена декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице и за двамата с отметка, че ще осигуряват за всички социални рискове.Този, който се осигурява на максимума по ДУК в друга негова фирма, ще трябва да му пускаме нулеви декл.1,а  другия да се осигурява като СОЛ.
#3 | 17.01.2018, 16:33
Публикации: 123 / 1
Не отбелязах, че съдружникът, който се осигурява на трудов договор в друга фирма, е на максимума.
#4 | 17.01.2018, 16:43
Публикации: 6959 / 1022
Не отбелязах, че съдружникът, който се осигурява на трудов договор в друга фирма, е на максимума.

E, тогава и на него нулеви Д1 :)
#5 | 17.01.2018, 16:54
Публикации: 123 / 1
Благодаря! :)
#6 | 18.01.2018, 09:32
Публикации: 123 / 1
Здравейте,
разбрах, че подаването на нулеви декларации 1 е отпаднало, но не мога да го намеря в наредбата Н-8?Може ли да ми помогнете?
#7 | 18.01.2018, 10:45
Публикации: 123 / 1
Заличени са код 21 и 23.
- 21 - за лица, работещи по допълнителен трудов договор, за които осигурителните вноски при основния работодател са внесени върху максималния осигурителен доход и осигурителният стаж се зачита на основание чл. 9, ал. 8 от Кодекса за социално осигуряване;
- 23 - за самоосигуряващи се, осигурени за инвалидност поради общо заболяване, за старост и смърт, избрали да подават еднократно декларация и са осигурени върху максималния размер на осигурителния доход по трудово правоотношение, и осигурителният им стаж се зачита на основание чл. 9, ал. 8 от Кодекса за социално осигуряване;
А за самоосигуряващите се, осигурени за всички социални рискове трябва ли да се подава месечна нулева Д1.
#8 | 18.01.2018, 11:06
Публикации: 9365 / 1591
#9 | 18.01.2018, 11:21
Публикации: 123 / 1
#10 | 18.01.2018, 11:24
Публикации: 9365 / 1591
Прочетохте май само края на темата.  :smile1:
Вижте отговор 2 поне .
#11 | 18.01.2018, 11:28
Публикации: 123 / 1
 :smile1: на високия - подава, на ниския - не  :smile1:
Благодаря!
Прочетохте май само края на темата.  :smile1:
Вижте отговор 2 поне .
#12 | 18.01.2018, 11:33
Публикации: 9365 / 1591
 :smile1: на високия - подава, на ниския - не  :smile1:

Това вече е друга работа !  :good:
#13 | 18.01.2018, 11:35
Публикации: 123 / 1
 :good: :good: :smile1:
Това вече е друга работа !  :good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове