Ами, ако правилно разбирам, казано просто, че ще командировате работник от предприятието в България в предприятието в Германия, което е "предприятие от същата група предприятия", това е втората равностойна хипотеза от чл. 121а, ал. 1, т. 1 от КТ. В случая условията не се натрупват кумулативно(т.е. да е нужно да са изпълнени едновременно), а всяко от тях е предпоставка за прилагане на изискванията на КТ и Наредбата(и респективно - европейския Регламент, на чиято база почиват). Допълнителните разпоредби на Закона на трудовата миграция в §1 дават определение на "група предприятия", което е валидно за вас - две или повече свързани предприятия, от които едното спрямо другото пряко или непряко притежава преимуществен дял от записания капитал, или контролира по-голямата част от гласовете, свързани с емитирания от второто предприятие акционерен капитал, или може да назначава повече от половината членове на административния, управителния или надзорния орган на второто предприятие, или предприятията се имат единното управление на предприятието майка. Цитирам грубо, вижте си точно.
Трябва да си пуснете допълнително споразумение за срока на командироване, не може да поставят работниците си в по-неизгодна позиция спрямо местните(германски) работници, за вас не се прилагат разпоредбите на Наредбата за командироване в чужбина - респективно лицата нямат право на дневни, а само на пътни и ако желаете - кваритни пари, доказани по съответния ред...
И да се допълня - за командирване над 30 дни на лицата трябва да извадите и формуляр А1 за приложимото данъчно - осигурително законодателство от НАП.