ДАНС план за обучение

13.02.2019, 11:58 6083 21
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.02.2019, 11:58
Публикации: 132 / 2
Здравейте, фирма с продажби на едро трябва ли да подава нещо в ДАНС?
#1 | 13.02.2019, 12:20
Публикации: 1 / 0
Здравейте, днес намерих едно решение на Варненският административен съд от 2013г./по вече отменения закон/, в което наложената глоба от ДАНС на "търговец на едро" , вписан като такъв в Търговския регистър, е отменена на база Директивата. Последната също е променена, но по същество там не фигурира определение за "търговец на едро". Ето линк към решението http://www.admcourt-varna.com/site/files/Postanoveni-zakonni-aktove/2013/10-2013/0261d813/808a1013.htm. Вижте и в Директива -ДИРЕКТИВА (ЕС) 2015/849 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА от 20 май 2015 година за предотвратяване използването на финансовата система за целите на изпирането на пари и финансирането на тероризма, за изменение на Регламент (ЕС) № 648/2012 на Европейския парламент и на Съвета и за отмяна на Директива 2005/60/ЕО на Европейския парламент и на Съвета и на Директива 2006/70/ЕО на Комисията
#2 | 13.02.2019, 12:38
Публикации: 589 / 10
и сега какво,според данс трябва,според европата не .... ба си  е ми
#3 | 13.02.2019, 13:15
Публикации: 365 / 6
 Фирмите без дейност трябва ли да подават плана ?
#4 | 13.02.2019, 14:01
Публикации: 589 / 10
До колкото разбирам този план трябва да се подаде от всички счетоводители обслужващи повече от 1 фирма без значение по граждански договор ли работят във  фирма без служители или  със служители..
За търговците на едро май и те ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ...А СРОКА СИ Е 15,02 ..
НЯКОЙ ПОВЕЧЕ ЯСНОТА ИМА ЛИ 
#5 | 13.02.2019, 15:15
Публикации: 71 / 1
кАКВО ТРЯБВА ДА СЕ ПИШЕ В ТОЗИ ПЛАН
#6 | 13.02.2019, 15:31
Публикации: 21 / 0
Да се включа и аз по темата-изчетох няколкото примерни Планове.Въпросът ми е -ще трябва ли при Дружествата ,планът да носи гриф-Одобрявам или Утвърждавам с подпис от управителя.
#7 | 13.02.2019, 15:32
Публикации: 589 / 10
това използвам ,ако смятате ,че ще ви е полезно .
 адрес по пощата с обратна разписка:
гр.София 1407
бул. Черни връх № 45
ДАНС
#8 | 13.02.2019, 17:02
Публикации: 21 / 0
Да видях ги тези примерни планове.В тях няма този гриф  за който питам
#9 | 13.02.2019, 19:54
Публикации: 2948 / 398
Документите се одобряват със заповед, а дали да има гриф ми се струва, че е въпрос на вътрешни правила.
#10 | 13.02.2019, 21:54
Публикации: 554 / 2
ЗДРАВЕЙТЕ счет които НЯМАТ работници трябва ли да подават / свободна професия /

за фирмите търговци на дребно те трябва ли от тях  да подават нещо ?

физ лице  без дог.  собственик или упълном. лице - прави плащания за/от името на ЕООД/ООД - тоя трябва ли да подава ?
 :noexpression: :noexpression: :noexpression: :noexpression: :noexpression:
#11 | 14.02.2019, 10:11
Публикации: 71 / 1
А не мислите ли че освен счетоводните фирми трябва и фирмите които обслужваме да подават такива планове. Защо се пише само за счетоводни къщи - чл. 4 от ЗМИП изрежда куп други предприятия
#12 | 14.02.2019, 10:53
Публикации: 8964 / 1508
А не мислите ли че освен счетоводните фирми трябва и фирмите които обслужваме да подават такива планове.

Да, ако се "разпознаят " в някоя от точките на чл.4. :smile1:
#13 | 14.02.2019, 11:06
Публикации: 26 / 1
А управителите на дружества съгласно чл.4, т.10? Всички ли подават?
#14 | 14.02.2019, 11:09
Публикации: 40 / 1
И къде точно пише, че счетоводните къщи попадат в този чл.4 от ЗМИП ? Счетоводна къща без персонал на ТД или ГД трябва ли да подава този план за обучение ? 
#15 | 14.02.2019, 11:11
Публикации: 26 / 1
Или се има предвид дружества, които управляват други дружества?
#16 | 14.02.2019, 11:22
Публикации: 40 / 1
това използвам ,ако смятате ,че ще ви е полезно .
 адрес по пощата с обратна разписка:
гр.София 1407
бул. Черни връх № 45
ДАНС

Не става ли по имейл ?
#17 | 14.02.2019, 13:36
Публикации: 5 / 0
Здравейте,

Счетоводна кантора, ЕООД, без дейност и назначени служители за 2018 подава ли план?
#18 | 14.02.2019, 16:59
Публикации: 46 / 5
Май не подава :) , защото ако нямате дейност няма и съмнителни сделки. Това е моето мнение
#19 | 14.02.2019, 17:08
Публикации: 2948 / 398
Чл. 67. (1) Лицата по чл. 4 от ЗМИП изготвят на годишна база план за въвеждащо и продължаващо обучение на служителите си за запознаването им...
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове