Документи - 50% майчинство

09.03.2017, 10:24 192883 301
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#240 | 09.03.2017, 10:24
Публикации: 8849 / 1492
дали трябва да са промени в обстоятелствата и какво точно?

След като сте подали, че трябва да получава 50 на сто майчинство сега промени в обстоятелствата  - прекратяване на трудовото правоотношение.
#241 | 27.03.2017, 10:15
Публикации: 8 / 0
Здравейте,
имам два въпроса. В майчинство съм 2ра година и съм бременна в 3тия месец. Мисля да използвам платения отпуск, който ми се е натрупал, а след това да изляза в болничен. Възможно ли е да взимам 50% от майчинството, ако детето не е в детско заведение и ако да, когато започне да тече болничния, ще продължавам ли да взимам тези 50%? Някъде бяхте коментирали из темата, но ми стана много ясно.
Благодаря предварително!
#242 | 27.03.2017, 11:28
Публикации: 8 / 0
*НЕ ми стана много ясно
#243 | 27.03.2017, 11:35
Публикации: 5692 / 479
Преди да ползвате платения отпуск, подавате във фирмата заявление за прекратяване на отпуската по чл.164 от КТ - за гледане на дете до 2-годишна възраст. По време на платения отпуск имате право на 50% от обезщетението - 170.00 лв. За това обезщетение попълвате и подавате приложение № 8. Имате право на 50% и по време на болничните.
#244 | 27.03.2017, 11:38
Публикации: 8 / 0
Благодаря за бързия отговор!
Успешен ден!
#245 | 27.03.2017, 11:38
Публикации: 5692 / 479
Приложение № 8
#246 | 24.04.2017, 12:45
Публикации: 30 / 0
Здравейте, служителка е в отпуск по чл. 163 ал. 1 от КТ до 28.04.2017 г. включително. Майката не иска да ползва полагащия ѝ се отпуск по чл. 164 ал. 1 от КТ и възнамерява да започне работа. В такъв случай тя трябва да ми попълни приложение№ 8 по чл. 54 от КСО, а аз да подам прил. №10 в НОИ считано от дата 29.04.2017г. макар, че е събота и майката да се върне на работа на 02.05.2017 г. Правилно ли разсъждавам?
#247 | 24.04.2017, 12:48
Публикации: 5692 / 479
Да - на първо четене.
#248 | 24.04.2017, 14:27
Публикации: 6 / 0
Здравейте, назначавам майка която си е прекъснала отпуска за гледане на дете до 2- е години и е ползвала 50% майчинство в старата фирма.При нас какво е необходимо да попълни и ние да декларираме в НОИ?Благодя за съдействието.
#249 | 24.04.2017, 15:23
Публикации: 5692 / 479
А тя при Вас какво ще прави?
1. Ще работи и ще получава 50% от обезщетението.
2. Ще ползва отпуск за гледане на дете до 2-годишна възраст?
#250 | 24.04.2017, 15:25
Публикации: 6 / 0
1. Ще работи и иска да получава 50% от обезщетението.
#251 | 24.04.2017, 15:28
Публикации: 5692 / 479
Майката попълва и подава приложение № 8, а фирмата подава в НОИ приложение № 10.
#252 | 24.04.2017, 15:29
Публикации: 6 / 0
Майката попълва и подава приложение № 8, а фирмата подава в НОИ приложение № 10.
Благодаря сърдечно!
#253 | 25.05.2017, 11:43
Публикации: 52 / 0
Моля за помощ !
Майка се връща на работа след първата година на детето , а  детето ще ходи на ясла.
Подавам две приложение № 10 едното съдържа приложение № 7 с промяна на обстоятелствата т.е. , че майката прекратява своя отпуск за отглеждане на детето , но
системата на НОИ ми го отхвърля , като изписва следното : При документ за промяна на обстоятелствата липсва основен документ .
Моля за съдействие , ако някой е имал следният проблем.
Благодаря !
#254 | 25.05.2017, 11:46
Публикации: 94 / 1
Аз промяна в обстоятелствата все не съм успявала да подам с електронния подпис и ги нося на гише.
#255 | 25.05.2017, 11:49
Публикации: 5692 / 479
Ако майката се връща веднага след приключване на отпуската по чл.163 от КТ каква промяна на обстоятелства?
#256 | 25.05.2017, 12:05
Публикации: 52 / 0
Да ,  не съм се изразила правилно , по- скоро майката е в отпуск по чл. 164 , това обстоятелство е декларирано , но сега този отпуск се прекратява , т.е. тя се връща на работа , детето все още няма 2 години и не успях да отразя таза промяна.
#257 | 25.05.2017, 12:47
Публикации: 132 / 13
Ако правите нов документ, системата не го свързва със стария. Трябва през стария да направите промяната в обстоятелствата.
#258 | 25.05.2017, 13:02
Публикации: 52 / 0
Ако правите нов документ, системата не го свързва със стария. Трябва през стария да направите промяната в обстоятелствата.
т.е. как да го разбирам , да подавам като корекция на вече подаденият  документ ? 
#259 | 25.05.2017, 13:10
Публикации: 132 / 13
Не това имах предвид. В програмата с която работя, мога да маркирам стария документ и да му дам промяна на обстоятелствата, програмата ми генерира нов с редовни данни за промяна на обстоятелства. Случвало ми се е, както при вас да ми отхвърля документа и се оказа, че ако не го направя през стария не прави връзката.   
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове