Документи - 50% майчинство

11.12.2018, 15:34 200173 314
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#300 | 11.12.2018, 15:34
Публикации: 207 / 19
здравейте, бихте ли ми казали преди да пусне новата счетоводителката приложебие 8 , дали т старите работодатели трябва да пускат неща за прекъсване..нещо такова ми каза новата счетоводителка..
Старият работодател подава Промяна в обстоятелствата. Но Новият счетоводител няма нужда да чака това, за да си подаде документите, въпреки че за промяна се подава в тридневен срок.
#301 | 11.12.2018, 22:36
Публикации: 4 / 0
благодаря !
#302 | 31.03.2020, 20:30
Публикации: 544 / 8
Здравейте,

В Приложение  7 на НОИ  къде се отбелязва, че майката напуска фирмата , по взаимно съгласие, преди да й изтече втората година от майчинството и дали въобще този факт се декларира?
Благодаря








#303 | 01.04.2020, 10:37
Публикации: 5921 / 509
Здравейте,

В Приложение  7 на НОИ  къде се отбелязва, че майката напуска фирмата , по взаимно съгласие, преди да й изтече втората година от майчинството и дали въобще този факт се декларира?
Благодаря

Точно това никъде не се отбелязва.
#304 | 01.04.2020, 11:26
Публикации: 544 / 8
Не съм го формулира точно, но някъде в прил. 7  не се ли отбелязва, че тр. Й правоотношение е прекратено.
#305 | 01.04.2020, 12:15
Публикации: 5921 / 509
Лицето попълва част ІІ - декларирам следните промени в обстоятелствата, считано от и на т.12 може да посочи, че е прекратено правоотношението. Подава и заявление до работодателя за прекратяване на отпуската по чл.164 от КТ.
#306 | 01.04.2020, 12:20
Публикации: 544 / 8
А работодателят нещо подава ли към нои
#307 | 10.04.2020, 11:37
Публикации: 4 / 0
Здравейте, имам служител, на който майката на детето му е взимала 50% от майчинството докато е била на работа, но сега е съкратена. Може ли той да взима тези 50 % от майчинството, тъй като той работи на трудов договор?
#308 | 10.04.2020, 11:39
Публикации: 4 / 0
здравейте, има служител на който майката на детето му е взимала 50 % от майчинството, но е съкратена. Въпроса ми е може ли той да взима тези 50 % от майчинството до навършване на 2 годишна възраст на детето, тъй като той работи на трудов довогор?
#309 | 10.04.2020, 12:02
Публикации: 5921 / 509
Не.
#310 | 16.04.2020, 11:01
Публикации: 44 / 1
Здравейте, Молбата ми е по въпрос, който прилича на горния,/ не и в него не се ориентирам/ - защо в приложение 7?
Имам майка за която е подадено прил 10 за 50% от майчинството. Ползвала го е  9 месеца. Преди това е била безработна и предполагам , че сама е подала приложение 7 -нямам информация. После напуска по собствено желание. Ще започва работа на друго място. След 10 дни звъни - няма да започва работа. Иска да и се възстанови пълното обезщетение за майчинство до 2 години. Признавам тя ми е единствената майка с малки деца. От години.
По тази причина позвъних в НОИ - искат да подам корекция на данните в приложение 10. В т.22 да отбележа, че и е разрешен отпуск по чл. 164, ал.1. Обаче, тя е с прекратен ТД - какъв отпуск?
Моля Ви за помощ.
#311 | 16.04.2020, 11:32
Публикации: 5921 / 509
Тя вече е напуснала, каква отпуска по чл.164. Тези неща се обмислят добре предварително.
#312 | 16.04.2020, 14:00
Публикации: 44 / 1
Добре, тя ли следва да подаде нещо?
#313 | 16.04.2020, 14:10
Публикации: 136 / 19
За да има право на този отпуск, майката трябва да започне работа най-напред.
#314 | 21.04.2020, 13:33
Публикации: 44 / 1
Благодаря Ви.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове