Документи - 50% майчинство

13.03.2012, 15:21 194055 301
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.03.2012, 15:21
Публикации: 14 / 1
Какви са изискуемите документи, подавани в НОИ, при изявено желание от страна на лицето за връщане на работа по време на отпуск за отглеждане на дете?
1. Заявление - декларация , прил.4 към чл.5 от НИИПОПДОО - за изплащане парично обезщетение за отглеждане на малко дете на осн. чл.54 КСО
2. Прил.7 към чл.8 - за банковата сметка
3. Копие от акта за раждане

Подава ли се прил.12 към чл.14, ал.1 -Декларация за промяна на обстоятелствата за изплащане на паричните обезщетения, след като лицето се връща на работа преди изтичане срока за ползване на майчинството и какво се вписва в и прилага към  нея?
#1 | 13.03.2012, 15:24
Публикации: 3167 / 245
най-напред преди всички изброени по-горе, подавате в тридневен срок прил.12.
След това, когато подадете Д1 за месеца в който майката се е върнала на работа подавате прил.4. Какво още трябва да подадете с това приложение си пише вътре в него.
Прил.7 ще подадете само ако има промяна в банковата сметка.
#2 | 13.03.2012, 15:29
Публикации: 14 / 1
Изумена съм от бързината на отговора...
И последно уточнение: в Прил.12, в графанастъпили обстоятелства какъв текст да запише лицето - "Прекратяване правото на обезщетение за отглеждане на дете"? и какви документи ще се приложат:
1. Молба от негово име и
2. Заповед за връщане на работа?!? - има ли подобна форма?
#3 | 13.03.2012, 15:38
Публикации: 3167 / 245
Основанието е прекратяване на отпуската по чл.164 от КТ. не е необходимо да се прилагат каквито и да документи към това предложение. Но ако искате да приложите заповедта за прекратяване на отпуската, не е грешно.
#4 | 13.03.2012, 15:41
Публикации: 14 / 1
Благодаря ви много...
#5 | 13.03.2012, 15:42
Публикации: 3167 / 245
Благодаря ви много...

Няма за какво :)
#6 | 15.05.2013, 12:12
Публикации: 2 / 0
 Възможно ли е подаване за заявление със закъснение за 50% майчинство в НОИ. Закъснението е с 2 месеца. Детете не е дадено на ясла. Майката се е върнала на работа.
#7 | 15.05.2013, 12:28
Публикации: 5779 / 492
Да. Възможно е.
#8 | 15.05.2013, 16:22
Публикации: 2 / 0
Благодаря ви много...
#9 | 15.05.2013, 16:24
Публикации: 5779 / 492
Моля! Пак заповядайте!
#10 | 24.05.2013, 18:54
Публикации: 1 / 0
Може ли да попитам в тази връзка и аз нещо. Първата година от майчинството ми изтече на 22.05.2013г. и се върнах на работа от 23.05.2013г., детето ми не е на ясла, имам ли право на 50% от тия 240лв. и какви документи трябва да подам, че в счетоводството ни се правят на луди. Благодаря предварително.
#11 | 24.05.2013, 20:52
niniv
Имате право на 50% от майчинството т.е 120 лв.Документите ги пише по-горе в темата  :thumbup:
#12 | 05.06.2013, 10:15
Публикации: 15 / 1
И аз имам въпрос свързан с подаването на документи (мисля, че бяха приложения 4 и 12) пред НОИ за връщане от майчинство преди неговото изтичане.  Какъв е срокът за подаването им - до 15-то число на месеца следваш месеца на промяната ли?
Предварително Ви благодаря!
#13 | 05.06.2013, 10:17
Публикации: 5779 / 492
За приложение № 12 срока за подаване от лицето е три работни дни и от фирмата в НОИ - също три работни дни.
За приложение № 4 - до 15-то число на следващия месец.
#14 | 05.06.2013, 10:34
Публикации: 15 / 1
Благодаря за бързия отговор!  :flowers:
#15 | 11.06.2013, 14:53
Публикации: 3 / 0
Здравейте, интересува ме до колко време се изплаща 50% от майчинството след подаване на документите. Документите ми са подадени на 09.05.13, веднага след като пуснах дъщеря ми на ясла. До този момент не получавам сумата от 120 лв от НОИ. Детето ми е на 1г и 9м. и би следвало да получавам тази сума като работеща майка. Благодаря предварително.
#16 | 11.06.2013, 14:57
Публикации: 5779 / 492
Защо не направите справка в НОИ? А подадохте ли приложение № 12 за промяна на обстоятелствата?
Нямате ли ПИК от НОИ?
#17 | 11.06.2013, 15:18
Публикации: 81 / 8
Вие сте представили документите си на работодателя или в НОИ? Ако е първото, най-вероятно работодателя не ги е занесъл още. Срокът е 15.06. Ако са предадени в НОИ, най-добре им се обадете. Преди даваха справки и по телефона, сега не съм сигурна.
#18 | 11.06.2013, 15:21
Публикации: 261 / 8
Когато детето е дадено на ясла не се ли губи правото на обезщетение?
#19 | 11.06.2013, 15:22
Публикации: 255 / 8
Изплащат се 50% от обезщетението до навършване на 2 год, ако майката се върне на работа.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове