Продажба на имот към собственика на фирмата

21.01.2020, 21:37 239 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.01.2020, 21:37
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

Бихте ли споделили , какви са особеностите при продажба на имот, от ЕООД към собственика на фирмата?
Имотът не е "нов", тъй като са минали 5те години от покупката и може да се продаде без ддс по чл. 45 от ЗДДС,
#1 | 22.01.2020, 09:34
Публикации: 12 / 3
Оценка от лицензиран оценител и това с петте години е малко по-различно от това да не начисляваш ДДС изобщо. Ако е ползван ДК при покупка или изграждане ще коригирате /вижте от чл.78 от ЗДДС нататък/
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове