Корекция на грешка при вписване на ТД в НАП

05.04.2021, 17:03 1621 5

05.04.2021, 17:03
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
Ще съм благодарен ако ми дадете отговор на следния казус, който май е често срещан в частните учебни заведения.

Съпругата ми беше назначена на длъжност "Учител детска градина" на 01.07.2020 г. При проверка в системите на НОИ и НАП излезе, че въпреки, че длъжността е учителска тя е вписана с код 1, вместо 8, който е за този тип длъжности. При консултация с НАП ни казаха, че работодателят трябва да извърши корекцията.Но счетоводителят на работодателя не знае как да поправи грешката. Всъщност,поради настояването това да стане на съпругата ми вече е пуснато предизвестие за прекратяване на тпо.
Какъв е начинът тази корекция да стане със задна дата? Задължително ли трябва да се направи от работодателя? И какви са ни възможностите за защита ако той не пожелае да го направи?

Предварително благодаря!
#1 | 05.04.2021, 17:19
Публикации: 9299 / 1558
Само работодателят може да го поправи.
Заличават се подадените Д1 и се подават нови/редовни/ с код 8. За 2020 г. срокът, в който може да стане това е 30.40.2021 г. След това трябва предписание от НОИ или НАП.

ПП Не разбирам от учителски стаж, но доколкото знам, при тях имаше допълнителни осигуровки. Дали такива са внесени и дали могат да бъдат декларирани в Д1 с код 1 не зная и не мога да кажа.
#2 | 05.04.2021, 17:33
Публикации: 4367 / 719
За учителите (с код 8) има допълнително ДОО за учителски пенсионен фонд 4.3%.
#3 | 05.04.2021, 17:54
Публикации: 4 / 0
За учителите (с код 8) има допълнително ДОО за учителски пенсионен фонд 4.3%.
Благодаря! Ще го тупнем на счетоводителката. Значи ли, че ако работодателят не го извърши в съответния срок можем да се обърнем към органите на НАП за предписание и санкция. Имайки предвид, че след този срок съпругата ми вече няма да е на работа при този работодател, как би се осъществила корекцията при вече прекратен трудов договор.

При осъществена корекция, автоматично и със задна дата ли ще възникне задължение за внасяне на допълнителни осигурителни вноски. И как би се уредил този въпрос при прекратено правоотношение?
#4 | 05.04.2021, 18:05
Публикации: 9299 / 1558
Значи ли, че ако работодателят не го извърши в съответния срок можем да се обърнем към органите на НАП за предписание и санкция.  - винаги можете да подадете сигнал и да поискате съдействие.  Дали ще направят проверка и дали ще издадат предписание си е тяхно решение.

как би се осъществила корекцията при вече прекратен трудов договор. - ами ще се коригират данните и ще се вземат предвид при изчисляването на бъдещата пенсия. Няма значение дели договора е действащ или не.

При осъществена корекция, автоматично и със задна дата ли ще възникне задължение за внасяне на допълнителни осигурителни вноски. - ако не са били декларирани /не съм убедена че може да стане при "вид осигурен" 01/, да, ще възникне задължение за довнасяне на осигуровки със задна дата. Това ще доведе и до допълнителни декларации Д6 и до лихви.
И как би се уредил този въпрос при прекратено правоотношение? - също както и при действащо

ПП И много поздрави на ПетяIV :)
#5 | 06.04.2021, 12:45
Публикации: 16 / 0
Здравейте! Разбира се може да подадете сигнал и да бъде извършена проверка, независимо дали е прекратен ТД или не. Важно е да се знае дали заведението отговаря на изискванията за учебно и възпитателно заведение. От там произлиза задължението за осигуряване в учителски пенсионен фонд. Понякога частните детски градини и училища са на ръба и с някакъв друг статут на учебни центрове и т.н. и затова не внасят в УПФ
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група