Префактуриране на услуга

13.04.2021, 19:07 1745 3

13.04.2021, 19:07
Публикации: 253 / 4
Фирма осъществява дейността си в обект собственост на Министерство като в самия договор е описано, че се ползва помещението на възложителя. Проблем ли е да се префактуриране разходите за ток и вода на Фирмата? Вярно ли е, че не могат защото това бил самостоятелен обект, а не го ползват съвместно.....къде мога да прочета повече?
#1 | 13.04.2021, 20:15
Публикации: 4354 / 714
Тоест, министерството (наемодател) да префактурира тока и водата )които се водят на партида на министерството) към фирмата-наемател?
Не знам да е забранено, но защо не прехвърлите партидите?
#2 | 13.04.2021, 20:56
Публикации: 253 / 4
Да.Не им се занимавало с прехвърляне...стана ми странен довода им, че не може да се префактурира защото сградата е самостоятелна
#3 | 14.04.2021, 13:27
Публикации: 306 / 36
Да.Не им се занимавало с прехвърляне...стана ми странен довода им, че не може да се префактурира защото сградата е самостоятелна
Те някои си измислят невероятни причини как да не свършат работата. По принцип рехвърлянето на партидите (особено ел.енергията) е доста неприятно, защото ако се сменят наемателите често... Затова се прави префактуриране на разходите. Тук възниква проблем, ако няма подотчетни измервателни уреди(електромер, водомер), как да се определи консумацията.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група