Разходи за бъдещи периоди

14.04.2021, 20:31 881 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.04.2021, 20:31
Публикации: 303 / 4
В едностранното счетоводство имаме ли разходи за бъдещи периоди, как да отразя фактури за абонамент: ел. подпис или абонамент по  договор за касовия апарат, които са с валидност една година, а са платени септември и октомври 2020г.?
#1 | 15.04.2021, 08:08
Публикации: 10052 / 1726
В едностранното счетоводство имаме ли разходи за бъдещи периоди,

Защо да нямаме ? Те си съществуват независимо от формата на счетоводството. Може би е добре да си направите един регистър/книга и там да ги вписвате и пренасяте в книгата за разходи, когато тези разходи станат текущи.
#2 | 15.04.2021, 13:52
Публикации: 303 / 4
Аз мислех да си създам колонка в книгата за разходи: Разходи за бъдещи периоди  и тази колонка да не влиза в общия сбор на разходите. Когато имаме авансова фактура за приход, окончателното плащане е през 2021г.,  и разходите по тази фактура също ли не трябва да се включват в книгите за приходи и разходи? В ОПР  за 2020г. съм ги посочила и в разходната, и в приходната част, съответно в намаление и увеличение на запасите от продукция и незавършено производство?   
#3 | 15.04.2021, 14:02
Публикации: 10052 / 1726
Направете си го да Ви е удобно и прегледно и да води до правилен краен резултат. Подробностите не са от съществено значение.  :smile1:
#4 | 15.04.2021, 14:35
Публикации: 303 / 4
В ГДД по чл.50, незавършеното производство, авансовата приходна фактура,  го включвам в част 3-та ред 1, шифър 2-3001 и го изключвам от ред 2, шифър 3-0011, дали  е правилно?
#5 | 15.04.2021, 15:23
Публикации: 303 / 4
Благодаря Ви,  delphine, важното е да е коректен финансовият резултат, но понякога лесното е по-трудно :blush:
#6 | 15.04.2021, 19:20
Публикации: 303 / 4
В ГДД по чл.50, незавършеното производство, авансовата приходна фактура,  го включвам в част 3-та ред 1, шифър 2-3001 и го изключвам от ред 2, шифър 3-0011, дали  е правилно?
Авансовата фактура не я пиша никъде, незавършеното производство го записвам на посочения ред и шифър, правилно ли е?
#7 | 16.04.2021, 11:43
Публикации: 10052 / 1726
В ГДД по чл.50, незавършеното производство, авансовата приходна фактура,  го включвам в част 3-та ред 1, шифър 2-3001 и го изключвам от ред 2, шифър 3-0011, дали  е правилно?

Следвате си направения ОПР. След като в него сте включили незавършено производство в приходната част / увеличение на запасите - да бъдем по-точни/  не следва да го изключвате от разходите. Нали именно това е и смисълът да фигурира в отчета в приходната част - за да компенсира разходите, които са част от това незавършено производство.
#8 | 16.04.2021, 17:54
Публикации: 303 / 4
Много Ви благодаря :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група