Продажби, които ще се декларира ддс чрез OSS

27.07.2021, 13:44 244 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.07.2021, 13:44
Публикации: 101 / 2
Здравейте! Въпросът ми е, за продажбите към ФЛ в страни от EU, при които ДДС ще се отчита чрез OSS - тези продажби отчитат ли се в месечната СД по ЗДДС подавана в страната и ако "да" , в коя колона се посочват в Дн за продажби?
#1 | 28.07.2021, 18:50
Публикации: 101 / 2
Понеже намерих отговор на въпроса си, ще го споделя с вас. Дано е полезно:
чл.113 ал.18 и ал.19 ППЗДДС
(18) (Нова - ДВ, бр. 1 от 2015 г., в сила от 06.01.2015 г., доп. - ДВ, бр. 3 от 2019 г., в сила от 08.01.2019 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 2021 г., в сила от 01.07.2021 г.) Лицата, регистрирани на основание чл. 156 и 157а от закона, не отразяват в дневника за продажбите данъчните документи и отчетите по чл. 159г от закона, издадени във връзка с извършените доставки на вътреобщностни дистанционни продажби на стоки и дистанционна продажба на стоки, внасяни от трети страни или територии.
(19) (Нова - ДВ, бр. 27 от 2021 г., в сила от 01.07.2021 г.) Лицата, регистрирани на основание чл. 154 и 156 от закона, не отразяват в дневника за продажбите данъчните документи и отчетите по чл. 159г от закона, издадени във връзка с извършените доставки на услуги, за които прилагат режимите с място на изпълнение извън територията на страната.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група