Напускане по чл. 327, ал. 6

11.08.2021, 14:44 2536 6

11.08.2021, 14:44
Публикации: 3 / 0
Здравейте, при напускане по чл. 327, ал. 6 - ”Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато: (6) продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;”

дължи ли се обезщетение на работодателя за неспазен срок на предизвестие - съответния брой дни, уговорени по трудов договор и също така ако не се дължи - как седи въпроса със отработените дни през месеца до деня на напускането - плащат си ми ги пропорционално на заплатата или е по друг начин? Много дискусии и членове прочетох, но конкретно финансовата страна не разбрах как седи? Благодаря много!
#1 | 11.08.2021, 15:38
Публикации: 4406 / 737
Е щом пише "без предизвестие" защо ще се дължи обезщетение за неспазване на нещо, което не е нужно?
За работните дни - ако не е пропорционално какви са другите варианти? Но все пак зависи от начина на отчитане на работното време, може да се получи така, че да няма заплащане, например при СИРВ, при който определен брой дни може да не са работни по график.
Ако сте на "нормално" работно време понеделник-петък ще ви платят отработените дни в месеца.
#2 | 11.08.2021, 22:57
Публикации: 175 / 7
За работните дни - ако не е пропорционално какви са другите варианти? Но все пак зависи от начина на отчитане на работното време, може да се получи така, че да няма заплащане, например при СИРВ, при който определен брой дни може да не са работни по график.
Ако сте на "нормално" работно време понеделник-петък ще ви платят отработените дни в месеца.
Странен отговор, на толкова прост въпрос!
... как седи въпроса със отработените дни през месеца до деня на напускането - ...
Бих казал кратко - всичко отработено се плаща!
Същои неизползвания отпуск
- ако има.

Пп. Дните "при СИРВ, при който определен брой дни може да не са работни по график" просто не са  ...ОТРАБОТЕНИ!
#3 | 12.08.2021, 09:09
Публикации: 726 / 97
Странен отговор, на толкова прост въпрос!Бих казал кратко - всичко отработено се плаща!
......
Пп. Дните "при СИРВ, при който определен брой дни може да не са работни по график" просто не са  ...ОТРАБОТЕНИ!

И кой твърди друго ???
#4 | 12.08.2021, 11:07
Публикации: 175 / 7
И кой твърди друго ???
Е не! Вие четете ли???
Какво значи това ...
Но все пак зависи от начина на отчитане на работното време ...
Нищо не зависи!!!
#5 | 12.08.2021, 15:05
Публикации: 726 / 97
Е не! Вие четете ли???
Какво значи това ...Нищо не зависи!!!

Аз мисля, че търсите под вола теле в буквалния смисъл на думата. Зависи как и колко ще се плаща според отработените дни. Как да не зависи ?
Уж е по-хладно днес, а пак слънчасваме.
#6 | 12.08.2021, 15:59
Публикации: 3 / 0
Важното ми беше, че няма да се дължи неустойката по трудов договор. Благодаря на всички!  :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група