Пълна борса за безработица

06.01.2022, 09:25 2399 7

06.01.2022, 09:25
Публикации: 145 / 2
Здравейте,
До сега не се бях сблъсквала с този проблем, но в практиката и това се случва :(
Шефа подхвърли да назначи негова братовчедка за няколко дни за да има право на пълна борса след като я съкратим.
Знам, че договора трябва да е със срок на изпитване в полза на работодателя и после работодателя да го прекрати.
По-скоро притеснението ми е, възможно ли е от НОИ да дойдат на проверка? За колко дни - месец трябва да е договора за да не се усъмнят от НОИ? Ако дойдат на проверка какво ще проверяват? Години на назад ли проверяват? Всички работници ли?
Въобще някакви насоки, че по време на годишно приключване не ми се мисли ако и от НОИ дойдат на проверка за "една братовчедка".
#1 | 06.01.2022, 09:31
Публикации: 9297 / 1557
При прекратяване на ТД по чл.71 под месец от сключването, вероятността за проверка от НОИ е много голяма. Не че е незаконно да прекратите ТД 5 дни след сключването, но е подозрително.
Ако всичко е оформено добре, проверката не е страшна.
Ако още не е сключен този ТД, то опитайте с назначаване по чл.68, т.1 или по-добре  по т.2.
#2 | 06.01.2022, 09:34
Публикации: 206 / 45
Здравейте,
                    По закон може да бъде и ден, но да, в интерес на истината може и да реагират... Какво и колко ще проверяват е Божа работа, но са неприятни определено :smile1: При мен в един случай стигнаха и до следствието и над година течеше разследване, а работодателя наистина не хареса човека!!!
              Най-малко месец и една седмица, за да не реагират, е моят опит напоследък.

Лека и спорна работа!!!

И Честита нова година на всички колеги и форумци :good:
#3 | 06.01.2022, 09:51
Публикации: 145 / 2
Благодаря за отговорите! Договора не е сключен, само ме попитаха.
Значи при срочен договор е много по-безболезнен варианта така ли да разбирам?
Срочния договор за месец или направо 2 месеца трябва да е?
Тук ми хрумна друго ако се опрат с това повече от месец нали мога да им кажа за да не внася осигуровки жената да е в неплатен отпуск? /знам, че може да й спадне обезщетението, но доколкото разбрах е осигурявана на голяма заплата и най-вероятно ще са стотинки или 1-2 лв./ Или при срочен договор не може неплатен отпуск?
#4 | 06.01.2022, 12:19
Публикации: 2116 / 147
Благодаря за отговорите! Договора не е сключен, само ме попитаха.
Значи при срочен договор е много по-безболезнен варианта така ли да разбирам?
Срочния договор за месец или направо 2 месеца трябва да е?
Тук ми хрумна друго ако се опрат с това повече от месец нали мога да им кажа за да не внася осигуровки жената да е в неплатен отпуск? /знам, че може да й спадне обезщетението, но доколкото разбрах е осигурявана на голяма заплата и най-вероятно ще са стотинки или 1-2 лв./ Или при срочен договор не може неплатен отпуск?
При срочен може неплатен отпуск, ама със срочния трябва много да се внимава. Ако не се направи както трябва е безсрочен.
#5 | 06.01.2022, 15:36
Публикации: 9297 / 1557
Срочния договор за месец или направо 2 месеца трябва да е?
Може и месец
При срочен за определена работа (68/1/2) може и за 5 дни. Стига добре да формулирате работата и да е изпълнима в този срок. Пример "боядисване на офиса с латекс" /ако имате офис и имате купен латекс :)/, "извършване на годишна инвентаризация "...
#6 | 06.01.2022, 16:43
Публикации: 4365 / 719
Това с неплатения отпуск не е много читаво и логично, понеже би им светнало отвсякъде на евентуалните проверяващи - уж назначавате някой да работи, а го пускате в отпуск. Не незаконна, но съмнителна работа.

Off: Имам чувството, че в недалечно бъдеще ще измислят някаква спирачка на тези врътки, при която покрай сухото ще гори и мокрото... или поне гасенето ще е затормозяващо. Както и с назначаването за два дни преди майчински и т.н.
#7 | 07.01.2022, 09:04
Публикации: 2116 / 147
Това с неплатения отпуск не е много читаво и логично, понеже би им светнало отвсякъде на евентуалните проверяващи - уж назначавате някой да работи, а го пускате в отпуск. Не незаконна, но съмнителна работа.

Off: Имам чувството, че в недалечно бъдеще ще измислят някаква спирачка на тези врътки, при която покрай сухото ще гори и мокрото... или поне гасенето ще е затормозяващо. Както и с назначаването за два дни преди майчински и т.н.

Много трудно може законодателно да се случи това.
НОИ правят проверки при всяко прекратяване по 71, ал.1 от КТ, а в много случаи то е реално. Проверката е формална  и ако решат да се заядат просто разчитат, че някои хора не ги съдят за обезщетението.
Съвсем незаконни разпореждания издават и за жалост при настоящата липса на пари, нещата стават все по -зле. Дори реални болнични бавят по 2м, защото фалшивите са не знам колко процента- вероятно 30-50
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група